comodo
21.12.20,22:12
Mám čerstvo potvrdený Covid. Aj som s tým počítal , lebo už týžden sa cítim ako zbitý pes. Tak som sa objednal na antigén a je to tu. Vďaka cestovaťeĺským opatreniam to však vyzerá , že zostanem na Vianoce sám doma. Čo by som psychicky prežil. Avšak , o 3-4 dni nebude čo jesť a nemám lieky. Na e-recepte mám oddneška zásobu , len ísť pre ne. Ale nesmiem. Čo robiť?
veronikasad
21.12.20,21:18
susedka nepomôže ? Alebo opatrovatelky z mestského úradu ?
comodo
21.12.20,21:38
Susedov tu mám samých dôchodcov. Ostatné je to v EU a v robote. ALE - týždeň chodím , roznášam :-) , lebo dva testy za týždeň , že sa nerobia. V minulý pondelok som mal negativ. A zajtra zrazu nemôžem sadnúť do auta a v lekárni si vybrať lieky. Bože !!!
buchač
21.12.20,21:48
comodo (Dnes 22:38) Susedov tu mám samých dôchodcov....Bože
======================
NIe jeden dôchodca vie toho viac vybaviť ako XX mladých dokopy...
Bóóóže.

Snáď mi nechceš tvrdiť, že nemáš nikoho, kto by ti z kaluže pomohol...brata, sestru, kolegov, kámošov, priateľku/ľa...atd.
Ak mi povieš, že nie...snáď ma aj vystrie.
Katy a R
21.12.20,21:59
info ako sa správať je na stránke Min. zdravotníctva
A napr aj odkazy ..
https://www.pomozsusedovi.sk/
https://www.podmesipomahat.sk/ ... vyskúšaj, či je niečo v okolí, ak teda nemáš rodinu a známych....
ešte doplním - ako aj Veronika píše - aj u nás MU ponúkal pomoc a tiež červený kríž - mali sme letáky v schránkach, že čo a ako
PotPalo
21.12.20,22:01
To je márne, celá táto doba je chorá. Ak niekomu zistia nákazlivú chorobu, ešte s ňou môže ísť do lekárne, a ešte aj do práce odniesť PN-ku. A na pretestovanie tiež bude môcť ísť, lekár k nemu nepríde domov. A vraj civilizácia. Kto sa bude starať chorému o stravu nikto nerieši.
marjankaj
21.12.20,22:09
A vyberú mi aj dôchodok na pošte?
Alebo môžem platiť aj kartou?
kopretinka
21.12.20,22:10
Na antigén sa neobjednáva.Ani lieky na covid sa žiadne nepredpisujú.
Neverím,že sa nenájde nikto,kto by ti doniesol kilo chleba.
Katy a R
21.12.20,22:10
aj doteraz platilo, že s chytľavou chorobou sa nikto nemal flákať (a už ozaj načo by chodil do roboty s PNkou) ... no a nákupy , - je bežné, že ti rodina, kamoš pomôže - či? (aj navarí)
veronikasad
21.12.20,22:11
Ale rieši, u nás Mestský úrad, v niektorých obciach hasici...Vyuzila som na jar MeU, len majú zlý systém s vyučovaním nákupu, pri pozitivnom teste takyto systém nemôže fungovať
Katy a R
21.12.20,22:14
čo máš furt s tým dôchodkom? - na účet ti príde normálne! - a ak už dakto nemá účet - poštárka doručí domov za dodržania bezpečnostných opatrení . a prečo by si nemohol platiť kartou? (resp dáš do ruky len zodpovednej osobe)
veronikasad
21.12.20,22:24
Navrhovala som MsU ze im poslem na ucet peniaze a z toho budu robiť nakup. Budem si sledovat zostatok a ked bude treba doplnim. Nedalo sa s nimi dohodnúť
marjankaj
21.12.20,22:36
To bude ako v base o suchom chlebe a vode?
marjankaj
21.12.20,22:39
Katy niektorí žijú iba z dôchodku, A tí študenti budú behať s platobným terminálom?
Katy a R
21.12.20,22:43
janko - to mi je novinka - väčšina dôchodcov žije z dôchodku;)! A všetko sa dá, keď sa chce ! - ale nechce sa mi ozaj špiritizovať o ...;)
marjankaj
21.12.20,22:59
A čítala si aj že sa s MsU nedalo dohodnúť? A my sme v schránkach žiadne letáky nenašli.
Jasné že sa viem zariadiť.
Toto celé je Matovičov systém. Furt sa to mení aj viackrát za deň, A minister zdravotníctva je jeho klon.
Preniesť zodpovednosť na iného.... na Sulíka... na starostov a pod.
Katy a R
21.12.20,23:10
a aký máš vlastne problém ? mám ti pozisťovať - zistiť, že ako je to u teba v okolí? - ale píšeš, že si vieš zariadiť! - tak ???
ale kukni- od ČK - https://redcross.sk/korona/dennik-dusevnej-pohody/
kopretinka
21.12.20,23:27
To bolo myslené obrazne.
A veď potraviny si môže objednať z tesca,alebo inej firmy,už ich je dosť,čo rozvážajú.
marjankaj
21.12.20,23:31
Katy ja nemám žiadny problém. Ja nikam nechodím už tretí rok a kovid ma zatiaľ nenavštívil. Len k lekárom a do obchodu. Zatiaľ nepotrebujem nijakú opatrovateľku.
Ale páči sa mi Rybníček v Trenčíne. Po plošnom testovaní dal ešte raz testovať pozitívnych PCR testami.
To našich najmúdrejších nenapadlo pri celoštátnom testovaní. Že by sa ukázalo, že tie antigenové testy mohli hodiť rovno do Dunaja?
korela
21.12.20,23:46
V prvej vlne stratili taxikári zákazníkov, tak začali robiť ľuďom nákupy a malé služby. Nákupy som riešila donáškami, ale lieky mi podnes na erecepty vyberajú taxikári, pretože práve v lekárňach by som teraz nechcela nič chytiť.
Poprosiť dispečing, taxikár príde, odovzdáš mu zdrav. kartičku s peniazmi, alebo aj naraz po príchode zaplatíš za cestu aj lieky. Dispečing to istí.
Závisí od možností v tvojom bydlisku.
Ale MÚ by mal pomôcť, alebo ťa aspoň niekam navigovať. Mne tiež poradili. Zatiaľ som nemusela nikoho osloviť.
Katy a R
21.12.20,23:52
vidno, že sa nudíš - a potrebuješ si len ponadávať ... len neviem, čo toto má spoločné s otázkou zadávateľa ) . dobrú noc ;) :) (mrkni nejaké klipy, ak máš rád hudbu - prípadne tiež doporučujem maľované krížovky, ak nemôžeš spať.
marjankaj
21.12.20,23:52
Myslím, že comodo je z nejakej dediny.
korela
22.12.20,00:05
Taxi chodia všade, ale cena asi, to je jedna z výhod miest. Vidiek má iné výhody. Potom Červ. kríž a obec ostáva. Niekoho nájde. Môj názor, susedia tiež nemusia všetko vedieť o zdrav. stave, ani kamaráti. Niekedy ani rodina, každý pozná svoj okruh veľmi dobre a netreba nikoho odsudzovať za jeho prístup.
Dáša_
22.12.20,08:14
Vieš čo, navrhujem - napíš odkiaľ si a možno sa nájde nejaký poraďák, čo ti nakúpi, prípadne sa podelí s upečenými koláčmi. Alebo bude poznať niekoho, kto je z okolia a dokáže to urobiť
buchač
22.12.20,08:19
možno sa nájde nejaký poraďák, čo ti nakúpi, prípadne sa podelí s upečenými koláčmi.
=====================
Neskoro, už som doma z Kaufáča...:D
S koláčmi sa nedelím ani s vnučkami. ;)
Dáša_
22.12.20,08:19
marjankaj - tuším vždy hľadáš len cesty, prečo to nejde. Nie cesty, ako na to. V Trenčíne idú na PCR testy iba tí, čo boli na antigenoch pozitívni, ale sú bez príznakov. U nás v meste sú už tri antigénove mobilné testovacie miesta a sú plné. Pridali už aj PCR mobilné miesto, teda sú dve. A stále nestíhajú. Včera termín na pcr 28.
Mila123
22.12.20,08:24
Kopretinka, aj na anigén sa dá objednať , napr. v Źiline, , a tie lieky? ach jaj OMG
Dáša_
22.12.20,08:29
Potvrdzujem, aj v Považskej sa na jedno pracovisko antigenove da objednať. Zvyšne dve sú pre tých, čo prídu.
veronikasad
22.12.20,08:52
U nás MsU nákupy pre dôchodcov robí, ale tým systémom, že deň dopredu treba nahlásiť nákup, ráno v deň nákupu príde pre peniaze, poobede prinesie nákup a tlačí sa do bytu vyúčtovať peniaze ... Samozrejme, nákup nerobí jednému dôchodcovi ...
BXLmiami
22.12.20,12:45
:-)))) ale myl by si sa,koláče Ti nerobia dobre :-))
korela
22.12.20,14:40
veronikasad, treba pomocníkom jednoducho poďakovať za nákup a dať im stopku pred vstupom do bytu, vyúčtovať sa môžu aj pred dverami.
pri prvej vlne, kým sme sa nezorientovali ako-tak, tak som s kuriérmi neprišla vôbec do kontaktu, ako prišli, som im povedala kde som im nechala vonku peniaze, poďakovala, oni zložili tovar a odišli. rozprávalo sa o metri, potom dvoch, neskôr až 4 m dištanci.

alebo upozorniť obec s praktikami na možnosť roznášania vírusu po domácnostiach.
všetky donášky majú upozornenia dnes, aby ich zákazníci čakali s rúškami.
buchač
22.12.20,16:50
17:40 Osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19 môže po novom opustiť domácu izoláciu aj s cieľom nákupu na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb, ak si ho nevie zabezpečiť prostredníctvom niekoho iného. Podmienkou je respirátor FFP2 a hygiena rúk. Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, TASR o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková. Pozitívne testovaní bez klinických príznakov sa môžu zúčastniť aj na pohrebe zosnulej blízkej osoby. Na pohrebnom obrade sú povinní dodržiavať odstup najmenej dva metre od ostatných, musia mať respirátor FFP2 a dodržiavať hygienu rúk.

Zdroj Pravda.sk
anet
22.12.20,20:04
marjankaj
22.12.20,20:08
Dáša a Katy
A vidíte že som sa tak veľmi nemýlil. Viď buchačov príspevok.
Tak sa mi zdá, že aj Matovič čítal tieto komentáre, tak zase niečo vymyslel. Asi si chce vylepšiť imidž.
https://www.topky.sk/cl/10/2027061/Nove-nariadenie-pre-pozitivne-testovanych--Na-nakup-a-pohreb-aj-s-KORONAVIRUSOM

Inak ja som doteraz na žiadnom teste nebol a ani neplánujem ísť.
kopretinka
22.12.20,21:30
Veď jeho vôbec nezaujímajú odpovede.
Len sa potreboval momentálne posťažovať.
marjankaj
22.12.20,22:24
Ale ten FFP2 už musí mať vopred kúpený, lebo bez neho nesmie ani nos vystrčiť z domu.
buchač
22.12.20,23:11
marjankaj (Včera 23:24) Ale ten FFP2 už musí mať vopred kúpený...
==================
;)
Katy a R
22.12.20,23:41
janko - ja za seba - že mi je jedno , čo vymyslel - nečítam:) No a pokiaľ si pamätám, spomínal si, že sedíš doma. Takže sa ťa vôbec žiadne obmedzenia a testy netýkajú ... len si tu potrebuješ ponadávať . Ale sú tu už Vianoce ! nesleduj zbytočnosti, daj si niečo nazdravie;)
marjankaj
22.12.20,23:47
A komu som tu nadával? Inak vianoce sú mi u prdele.
A keby si čítala, tak tam je aj odpoveď pre comoda. Nech si nasadí respirátor FFP2 a môže sa korzovať v potravinách.
Katy a R
23.12.20,00:03
nemyslela som - že tu na Porade niekomu ... furt tu politikov riešiš, systém či čo si to vyššie spomínal ? (a v každej téme, aj keď nie je súvis) . Ak aj máš Vianoce u pr... ako píšeš, ešte neznamená, že to musíme mať aj my ostatní - či ? Ale to už som fakt mimo témy .