4326
18.09.06,09:33
Ahojte,

mám následovný problém a potrebovala by som poradiť.
Vlastník nejaké pozemky - lúky, pôľnohospodárska pôda.
Pôdu som prenajala družstvu. Na začiatku roka mi prišla od družstva nájomná zmluva na podpis. Keďže som ale žiadala úpravy v zmluvy, zmluvu som nepodpísala a zaslala na odpravenie. Do dnešného dňa mi od družstva neprišlo žiadne vyjadrenie.
Náhodou som zistila, že cez môj pozemok bola zriadená prístupová cesta na stavbu na vedľajší pozemok.
Stavebné povolenie bolo na stavbu vydané, pričom neboli oboznámení všetky dotknuté osoby. Je možné požadovať náhradu za spôsobenú škodu na mojom pozemku, prípadne prenajať časť pozemku dočasne za účelom zriadenia prístupovej cesty?
ďakujem
4326
19.09.06,04:47
nie je tu nikto znalý tejto problematiky.................?
alušik
19.09.06,04:54
Nie som nejako znalá tejto problematiky, ale nechápem, ako mohlo byť vydané stavebné povolenie. Však pred jeho vydaním musia byť s rozhodnutím o umiestnení stavby vyrozumené všetky dotknuté osoby - mesto to zistí na základe výpisu z katastra, kto je majiteľom daného pozemku a priľahlých pozemkov a je povinný dať to na vedomie. Jedna z firiem, ktoré účtujem, riešila takúto vec - odovolala sme sa, nakoľko s firmou nebola prekonzultovaná možnosť prístupu cez jej pozemky.
4326
19.09.06,05:54
No bohužiaľ na Slovensku je možné všetko. Stavebné povolenie vydala obec, keď som sa tam bola informovať, tak samozrejme o ničom nevedia, ale stavebník ma riadne stavebné povolenie vydané obcou.
A teraz neviem ako riešiť tento spor - na koho sa obrátiť, poprípade ako sa dohodnúť so stavebníkom....................