Semirra
26.12.20,13:11
Od istého času mám pravidelne rušený príjem rozhlasového vysielania. To znamená u mňa doma, bývam v paneláku.

Nenapíšte mi, prosím, že si mám zapnúť TV, alebo niekam ísť.
buchač
26.12.20,12:17
Pusť si CD, niečo z USB alebo YT...:D :D :D
misoft
26.12.20,13:30
Predpoklad - obyčajné rádio - analógové vysielanie. T.z. niečo doma - nejaký spotrebič - ti to ruší, prípadne u niekoho v blízkosti (sused). Treba zistiť ZDROJ rušenia - odstrániť toto rušenie.
Semirra
27.12.20,12:39
Ďakujem.
Semirra
27.12.20,12:41
Čo môže rušiť analógový príjem?
jelalim
27.12.20,21:22
Aka lokalita? Aka stanica a na akej frekvencii?

AKo dlho tva to "rušenie"? Aký rozhlasový prijímač? Skúšali ste iný?
korela
28.12.20,13:02
Ja sa skúsim iba jemne spýtať, ako nahlas si ten prijímač púšťaš? Pretože ak niekoho zo susedov ruší, nebol by problém spustiť "rušičku".
avalik
28.12.20,14:15
pavol54
28.12.20,15:15
sused rezident posiela správy svojmu šéfovi:)
misoft
28.12.20,15:46
Stačí obyčajná pračka, mixér, vysávač.... ak má v kýbli odrušovacie kondenzátory, zlé uhlíky - tak ruší a ruší....
Semirra
02.02.21,11:29
Aj susedová? Ruší to a ruší, stále. A bolo mi odkázané, že som precitlivená a nemám zmysel pre humor.
PotPalo
02.02.21,22:18
Tiež v paneláku. U nás sa už rádio skoro vôbec nedá počúvať, všetky stanice sú zašumené, alebo rušené. To je daň za pokrok. Zistil som, že napríklad obyčajná LED žiarovka vydáva také rušenie, že pokiaľ dám rádio meter od nej, už okrem vrčania nenaladím nič. A teraz kopa susedov a u nich: tucet žiaroviek, nabíjačky k telefónom alebo notebookom, LCD televízory, routre, všetko to má spínané (impulzné) zdroje. Ak sa toto všetko spočíta, je to taká nálož elektromagnetického rušenia, že je zázrak že tu ešte vôbec niečo funguje a že sme od toho ešte nepokapali. Čo sa s tým dá robiť? Nič. :(
misoft
03.02.21,12:00
Aj susedova! By si sa divila, ale napr. nejaký spotrebič (pračka, vysávač), ktorý nemá v poriadku odrušenie, dokáže rušiť v paneláku aj cez 2 poschodia! Každý si myslí, veď panelák má v betóne železo, malo by to chrániť. Áno, chráni, ale pred prepätím (bleskom) - je to Farradayova klietka. Lenže tá nechráni/neodruší vysoké frekvencie - cez panel veselo putujú (ako inak by si mohla zistiť, že sused má tiež wifinu? Jednoducho - tie frekvencie cez panel prejdú i keď oslabené).
I PotPalo spomínal iné spotrebiče, ktoré rušia, pretože vyžarujú VF žiarenie, ktoré sa mieša s VF rozhl. staníc. Zdraviu síce neškodí (neveriť HOAXom o 5G sieťach!), ale na príjem rádia majú často vplyv. A ten sused často ani nevie, že jeho prístroj je príčina a tiež asi nadáva na niekoho, že mu to ruší....
kopretinka
03.02.21,13:15
Tiež mám ten problém,v priebehu dňa niekedy musím preladiť na inú stanicu.
Jeden deň rádio hrá,druhý deň na tej istej stanici šumí..
Rádio bolo dlho položené na chladničke,v blízkosti mrazničky a mikrovlnky.
Keď bol otec v nemocnici,tak som ho preložila.Tam mi hralo dlho bez problémov.V momente,ako prišiel domov,tak zas chrčí :D
Otec má klince v nohe,žeby to?
Ja fakt neviem..,.
Ale Lumen má signál vždy čistý a najhlasnejši,asi to ide priamo zhora :D :D
kopretinka
03.02.21,13:17
To rušenie je aj teraz v zime......a hento na tom linku sa mi nikdy nestalo,žeby uplne cudzia stanica začala hrať