veronica.decoration
26.12.20,23:55
Dobrý deň,
Chcela by som sa poradit, ako spravne postupovat v nasledujucej situacii. Zamestnavatel sa premiestnuje za par tyzdnov na nove miesto. Ja s takouto zmenou miesta vykonu prace nesuhlasim, avsak dodatok mi este nepredlozil na odsuhlasenie. Ak mi ho aj predlozi este pred stahovanim, ja s nim nebudem suhlasit a on bude trvat na vypovedi s 2-mesacnou vypovednou dobou (v sulade so zakonom), je mojou povinnostou vykonavat pracu v novom mieste vykonu prace? Alebo ako postupovat v takomto pripade? Nestretli ste s niekto s takymto niecim? Vopred dakujem za odpoved.
marjankaj
26.12.20,23:07
A kam sa premiestňuje nepovieš? Z Bratislavy do Košíc? Alebo na vedľajšiu ulicu?
ivka70
27.12.20,06:49
Zamestnavatel ta moze na nove pracovisko napr. vyslat na pracovnu cestu, hradi ti cestu z tohto miesta na to nove +stravne.
Moze ta, aj nechat doma na prekazkach v praci na strane zamestnavatela.
Alebo sa s tebou dohodnut na skonceni PP.
buchač
27.12.20,07:17
Zamestnavatel sa premiestnuje za par tyzdnov na nove miesto. Ja s takouto zmenou miesta vykonu prace nesuhlasim...
============================
Sila, fakt SILA ! Ty si teda iná dekorácia...
Zamestnanci budú diktovať, či sa firma môže alebo nemôže presťahovať ?
Kuwa, šak také práva neboli ani v socíku...
veronikasad
27.12.20,07:59
Juraaj, zatial stále plati - miesto výkonu práce je podstatná náležitost pracovnej zmluvy, ak zamestnanec so zmenou nesuhlasi, dostane vypoved s narokom na odstupné. A zamestnavatel si musi hladat noveho zamestnanca...
buchač
27.12.20,08:08
Mne je jedno jak lanský sňah, že čo vraví zákonník.
Ja vravím o niečom inom...a to je to, že zamestnanci si mýlia pojmy a dojmy.
Taká skúsenosť s úradom práce aspoň na jeden rok je na nezaplatenie...nie jedného by prešlo vymýšľanie.

Samozrejme, že to platí aj opačne. Aj podnikatelia sú nie raz (a to doslovne) solídne kurwy (iný výraz sa ani nehodí).
veronikasad
27.12.20,08:12
Ano, ale plati aj opačne -UP su plne uchádzačov a pre zamestnavatela nie je jednoduché nájsť zamestnanca, ktoremu sa casto za minimálnu mzdu chce chodiť do práce
Dáša_
27.12.20,08:13
Podstatné je, čo je uvedené v pôvodnej pracovnej zmluve. A či náhodou nové miesto výkonu práce nespadá aj pod to, čo je uvedené tam.
marjankaj
27.12.20,09:53
A ak sa nedohodne, tak ti dá výpoveď. Načo mu bude taký zamestnanec?
ivka70
27.12.20,09:54
Starám sa ja? nech si rieši sám.
marjankaj
27.12.20,09:54
Ešte môžeš požiadať o Home office.
buchač
27.12.20,10:02
Hm...a čo keď ide o predavačku ? Už vidím, jak predáva tovar z " homo opice"..
marjankaj
27.12.20,10:55
šak nech robí aj pri páse. Napíše toho kopec a ho.no z toho.
veronica.decoration
27.12.20,15:04
Zamestnavatel sa stahuje z mesta do logistickeho centra mimo, kde nemam ako dochadzat, kedze nemam auto a praca z domu nie je mozna. Miesto vykonu prace mam v zmluve mesto XY a nive miesto bude spadat pod obec Z, cize z pravneho hladiska sa budu menit zmluvne podmienky. Kedze s tym nesuhlasim, zamestnavatel by mi mal dat vypoved, kedze mi uz nemoze poskytovat pracu na povodnom mieste dohodnutom v zmluve. Vo vseobecnosti by som tie 2 mesiace vedela nejako dochadzat, ale zaujima ma, ci som vyslovene povinna. V utopickom svete by na to mal zamestnavatel mysliet uz dopredu a zabezpecit aby sa jeho zamestnanci nedostali do takejto zlozitej situacie, ale to je zase spekulacia z jeho strany.
veronikasad
27.12.20,15:14
Máš v pracovnej zmluve ako miesto výkonu práce konkrétnu adresu prevádzky ? Alebo len mesto ?
veronica.decoration
27.12.20,15:40
Mesto. Nova adresa spada pod inu obec.
veronica.decoration
27.12.20,15:46
S vypovedou nemam problem, skor ma zaujima ake mam povinnosti (a prava) v takomto pripade, ked vlastne mi bude plynut vypovedna doba, ale na povodnom mieste dohodnutom v zmluve uz pracovat nemozem.
marjankaj
27.12.20,16:27
Tak sa dohodni so zamestnávateľom a môžeš odísť aj hneď.
veronikasad
27.12.20,18:25
ak tvoje pracovisko podla pracovnej zmluvy zaniklo, nemusíš nastupiť do novej prevádzky. Pokial sa nedohodnete na ukončení pracovného pomeru dohodou (musí v nej byť uvedený výpovedný dôvod), máš nárok na platenú prekážku v práci zo strany zamestnávatela. Zamestnávatel ti mal doručiť výpoveď tak, aby výpovedná doby uplynula dňom kedy sa bude prevádzka sťahovať.
veronica.decoration
27.12.20,22:13
Dakujem za pomoc. Uvidime ako sa to vyvinie, ale je lepsie vediet svoje prava a povinnosti vopred.
veronikasad
28.12.20,04:50
Zamestnavatel má v ramci mesta viac prevadzok, medzi ktorymi presúva zamestnancov? Miesto výkonu prace by mala byť cela adresa, vrátane ulice.
Informuj sa na inšpektoráte práce