Mateusz
28.12.20,19:16
Dobry vecer,

mam taku rychlu otazku. Akym sposobom sa v POHODE zauctuje denna trzba z predaja tovaru? Skladovu evidenciu vedieme ako tovar do spotreby sposob B a prijem po dennej uzavierke je len v hotovosti.

Teda mam dennu uzavierku z registracnej pokladne - zauctujem vklad hotovosti do hlavnej pokladne - a co dalej? Treba este nejaky ukon? Ked som si dal vyhotovit KV, tak som tam tento prijem nevidel. Teda zrejme na prenos do KV potrebujem este nieco vykonat. (Polozky prijmoveho dokladu? Lebo DPH som vlozil len do celkovej ciastky a polozky som nevytvaral)

Dakujem za vysvetlenie
kn-alka
28.12.20,19:20
tržby za tovar predsa nie sú vkladom hotovosti, účtuješ ako príjem - tržba za tovar s rozpisom DPH
Mateusz
28.12.20,19:35
Ospravedlnujem sa za zlu terminologiu-ano je to trzba za predaj tovaru. To ma aj Pohoda v jednom z defaultnych nastaveni. Ale co potom? Vytvorim prijem...do kolonky od koho dam svoju firmu,spravne? A potom do poloziek prijmu rozpisem polozky podla dennej uzavierky? Dakujem!
Žabinka
28.12.20,19:37
1. vklad do pokladne nie je tržba, nie je tam DPH a teda ani nemôže byť v KV
2. zrejme si musíš čo-to doštudovať, napr. si pozri https://www.stormware.sk/prirucka-pohoda-online/Dan_z_pridanej_hodnoty/Kontrolny_vykaz_DPH/
kn-alka
29.12.20,07:31
jasne, že musíš rozpísať DPH, a určiť správny typ DPH, aby program načítal správne údaje do KV aj DPH