janulka5595
02.01.21,12:21
Ahojte,
môžte mi prosím v tomto poradiť?
Pri vystavovaní potvrdenia o zaplatení dane z príjmu zo závislej činnosti pre zamestnanca, ktorý chce darovať 2% dane, avšak mu zároveň vyšiel nedoplatok 0,09€, ktorý bol zrazený vo výplate za marec (vyplatené v apríli), aký dátum mám prosím uviesť do riadku č. 26?
Ako píšem, zrazené bolo vo výplate za marec, čiže dátum zúčtovania je 31.03., avšak dátum "vyplatenia" je až aprílový, t.j. 15.04.
Ďakujem Vám!
eviinka33
18.01.21,21:12
V potvrdení o zaplatení dane je zamestnávateľ povinný uviesť dátum skutočného zaplatenia dane vypočítanej v ročnom zúčtovaní – t.j. kedy bol nedoplatok z vykonaného ročného zúčtovania zrazený zamestnávateľom alebo vybratý pri vysporiadaní výsledku ročného zúčtovania. Čiže bez ohľadu na to, kedy zamestnávateľ odvedie do štátneho rozpočtu nedoplatky z vykonaných ročných zúčtovaní, do Potvrdenia o zaplatení dane (pre účel poskytnutia 2%, resp. 3% zo zaplatenej dane) uvedie skutočný dátum zaplatenia nedoplatku zamestnancom/vybratia zamestnávateľom od zamestnanca, napr. jeho zrazením, pri výplate zdaniteľného príjmu.
janulka5595
17.03.21,08:09
Ďakujem, ale nejako tomu stále nerozumiem.

RZD vykonané napr. 17.3.2021

Výsledok RZD načítaný do výplaty za marec, zaúčt. výplat 31.3. - výplat.termín 15.4.

Aký dátum dať na potvrdenie
Podľa mňa 31.3 ale nie som si istá
ďakujem