lenka1309
02.01.21,13:42
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť? Prišiel mi zber štatistických údajov v rámci národného projektu prvá pomoc. Viete mi vysvetliť načo a prečo sa to má vypísať za akým účelom. Vopred ďakujem
misoft
02.01.21,17:20
mimotemy
Aby vedeli, o koľko ťa potom majú "legálne" ošklbať....
avalik
02.01.21,17:30
je to projekt zo zdrojov EU ...
a zakonn o statnej statistike:

štátnou štatistikou sú systematické a plánovité činnosti vykonávané vo verejnom záujme, ktorých predmetom je získavanie, spracúvanie, šírenie, poskytovanie a hodnotenie údajov o javoch hromadnej povahy, zabezpečovanie ich porovnateľnosti na posudzovanie sociálno-ekonomického vývoja Slovenskej republiky a jeho ekologických súvislostí; ich súčasťou je aj zabezpečovanie medzinárodnej porovnateľnosti štatistických údajov,
veronikasad
02.01.21,18:11
ak by fungovala digitalizácie štátnej správy, tak si projekt vyhodnotia zo svojich zdrojov a nebudú otravovať živnostníkov a zamestnávatelov ...
avalik
03.01.21,20:41
hmm, a co ja mam s digitalizaciou? ;)
veronikasad
03.01.21,21:02
prepáč, nič, to bol len môj komentár k tej štatistike ...
EkoMax
06.01.21,07:32
Dobrý deň, výkazy som odoslala, ale nikde neviem vytlačiť doklad že sú odoslané, má niekto skúsenosť, ako budeme preukazovať že sme ich zaslali? Lebo link kde sa vyplňujú takú možnosť nedáva. Ak má byť nezaslanie dôvodom na vrátenie príspevku, tak som zvedavá ako to budeme preukazovať. Prosím dajte mi vedieť aký doklad máte na preukázanie sa v prípade kontroly.
Žabinka
06.01.21,11:23
to je pravda, a mne to napadlo pri poslednom štatistickom výkaze.. tak som si urobila aspoň sken obrazovky s poďakovaním za odoslanie, a v krajnom prípade použijem..
EkoMax
06.01.21,13:38
len tam pri odoslaní nikde nevidno že za ktorú firmu to je. Ja som posielala viac firiem, celé je to divné, že nemáme o tom doklad alebo aspoň nejakú spätnú väzbu.
Žabinka
06.01.21,14:32
aj ja som posielala za viacerých.. keďže ukazovateľ, o akú firmu ide, tam nie je žiadny, použila by som to ako doklad o odoslaní u každej firmy.. inak riadna hlúposť to je..:rolleyes:
ErikaDP
09.01.21,09:09
Termín je posunutý do 31.3.2021 vid stranky ministerstva práce