vanilka
18.09.06,11:45
pri odpisovani automobilu sa jeho VC navysuje o naklady s nim suvisiace alebo nie ako napr.benzin, techn. kontrola, opravy atd poradte prosim
Paula
18.09.06,10:10
pri odpisovani automobilu sa jeho VC navysuje o naklady s nim suvisiace alebo nie ako napr.benzin, techn. kontrola, opravy atd poradte prosim

Obstarávacia cena sa navyšuje iba v prípade, ak dôjde k technickému zhodnoteniu automobilu.
Johanka
18.09.06,10:32
Vanilka, skús si pozrieť základy problematiky odpisov v Zákone o dani z príjmov § 22-29, tak ako Ti napísala v inej téme Kikoza. Myslím, že problematika odpisov je tam napísaná pomerne zrozumiteľne. Potom Ti ľahko odpovieme na konkrétne otázky ...
Na odpisy sa nepýtaš prvý raz a nedá sa v jednej odpovedi zhrnúť niekoľko §§ zákona. My Ti radi pomôžeme, ale chce to Tvoju spoluprácu :) .
vanilka
18.09.06,12:38
dakujem za radu ten zakon o odpisoch uz viem takmer na spamat ale vzdy sa mi v praxi vyskytne nejaky problem o ktorom sa v zakone nedocitam odpisy ma este len cakaju este som ich nerobila a priznam sa ze ma trochu desia lebo v nich mam vo firme kde som nastupila trochu hokej zatial som si prestudovala teoriu a na prax sa este len tesim niekedy koncom roka tak sa nehnevajte papa
Danila
18.09.06,14:25
dakujem za radu ten zakon o odpisoch uz viem takmer na spamat ale vzdy sa mi v praxi vyskytne nejaky problem o ktorom sa v zakone nedocitam odpisy ma este len cakaju este som ich nerobila a priznam sa ze ma trochu desia lebo v nich mam vo firme kde som nastupila trochu hokej zatial som si prestudovala teoriu a na prax sa este len tesim niekedy koncom roka tak sa nehnevajte papaVanilka, ak si necháš odpisy na koniec roka, môže sa Ti stať, že budeš mať hokej v celom účtovníctve. Je to široká problematika a je potrebné, aby si sa jej pokúsila venovať priebežne.
Zita5
19.09.06,21:16
pri odpisovani automobilu sa jeho VC navysuje o naklady s nim suvisiace alebo nie ako napr.benzin, techn. kontrola, opravy atd poradte prosim

vanilka , výdavky na nákup PHM , technickú kontr.MV, bežné pravy nemôžeš ponímať resp.chápať ako výdavky zvyšujúce OC...sú to bežné výdavky , ktoré účtuješ v JÚ do prevádzkovej réžie .
ZuzanaP
25.09.06,09:04
Kúpili sme plynový ohrievač vzduchu na sušenie kobercov po vyčistení. Patrí do HIM. Na faktúre máme uvedené okrem ohrievača aj nejaké príslušenstvo ako termostat, konzola, kondenzačný uzáver, strešný nadstavec a podobne...

Načítam si všetky sumy na fa a tak to zaradím do HIM? Topríslušenstvo beriem, že to bez toho nebude fungovať, tým pádom to zvyšuje obstarávaciu cenu ohrievača, ktorú použijem na odpisy.