sattelitka
04.01.21,12:39
Ako pracujete v MRP PÚ - Ako nahadzujete nové faktúry z r.2021 keď ešte pracujete aj v starom roku a nemáte ho uzavretý : do starého roku s novým číselným radom, alebo otvárate novú firmy. nový účtovný rok a tam píšete od nuly ?
janulka5595
04.01.21,12:33
Ja to robím tak, že kým nemám otvorený nový rok tak faktúry zatiaľ len zbieram, kým si neotvorím nový rok. Nemiešam do roku 2020 fa z nového roka.
Ale u nás je aj inventúra krátka, takže zvyknem mať nový rok otvorený max. do 10. januára.
Ak by konatelia chceli pomedzi to uhrádzať nové fa (tie čo sa týkajú roka 2021), tak len manuálne (nie prevodom cez MRP)

Pokiaľ sa jedná o väčšiu firmu, vraj sa to dá tak, že nahadzuješ do starého roka s novým číselným radom a pri prevode roka ti tie nové fa (nesplatené) prenesie do novej firmy ale neskúšala som. Na MRP bude niekde určite postup. :)
Žabinka
04.01.21,14:02
ja pokračujem v účtovaní do starého roka, samozrejme s novým čísleným radom.. pri ročnom prevode, ktorý sa robí v kópii účtovníctva, ostanú v novom roku len archívne zápisy a zápisy nového obdobia, keďže zadáš dátum ku ktorému robíš ročný prevod, a to 31.12.2020..
ale treba dávať pozor pri účtovaní, starý rok so starým číselným radom, nový rok s novým..
novú firmu by som neotvárala, potom sa môžeš pomýliť pri nahadzovaní počiatočných stavov, a firma nebude prepojená..
ak tých dokladov nie je veľa, tak radšej zbieraj, ako píše janulka5595, po ročnom prevode nahodíš už potom rýchlo..;)
teraz som si spomenula, že som to kedysi tiež riešila..:) https://www.porada.sk/t127252-uctovanie-novy-rok.html