kuko323
05.01.21,13:43
Môžem dať vodičovi podľa 553/ 2003 Z.z. príplatok za vedenie motorového vozidla, ak to nevykonáva nad rámec pracovnej náplne?
ivka70
05.01.21,12:48
Co nie je na tom paragrafe jasne? Je tam vyslovene dane, ze narok je: ak starostlivosť o pridelené služobné motorové vozidlo a jeho vedenie je nad rámec pracovných povinností.
To ho chces dat vodicovi toho auta, ktory je aj podla zmluvy vodicom?

§ 14b
Príplatok za starostlivosť a vedenie služobného motorového vozidla a príplatok za vedenie služobného motorového vozidla
(1) Zamestnancovi za starostlivosť o pridelené služobné motorové vozidlo a za jeho vedenie na účely plnenia pracovných úloh, ak starostlivosť o pridelené služobné motorové vozidlo a jeho vedenie je nad rámec pracovných povinností, patrí príplatok mesačne až do sumy 20 eur.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-553
kuko323
07.01.21,04:22
Ďakujem, bod 1 mi je jasný, ale zmiatol ma bod 2.
kvjetecko
07.01.21,05:27
len hypoteticky- ako sa môže starať o vozidlo nad rámec svojich povinností? Pokiaľ sa stará o vozidlo a robí to tak pravidelne až má mesačne nárok na príplatok, tak to nie je nad rámec a mal by to mať v pracovnej náplni.... Potom v akom prípade sa stará o vozidlo nad rámec svojich povinností mesačne aby mesačne dostal príplatok? (čisto len moja úvaha) ďakujem za vysvetlenie
ivka70
07.01.21,05:50
podla mna je moznost, ze existuje referencne vozidlo (nejakeho uradu, ktory nema vodica zamestnaneho), beru si ho referenti, ked potrebuju, ale niekto sa on musi starat, tak ten niekto z referentov, kto bude mat na starosti jeho udrzbu, zabezpecenie servisu, prehliadok, ma narok na tento priplatok (lebo sa stara, hoci to nie je jeho standardna napln prace)
kvjetecko
08.01.21,04:33
aha, takže tento človek robí pravidelne niečo čo nemá v pracovnej náplni?
ivka70
08.01.21,05:29
ano,, napr. referent SP, ktory robi aj kontroly dodrziavania PN (cize na to si berie auto)