kraken88
07.01.21,11:17
Doviezol som si auto zo zahraničia ktoré som použival v Nemecku kde bolo prihlasene na moje meno a volitene Špz ktore stali 330 eur.
Keď som skončil v Nemecku rozhodol som sa prihlasiť auto na Slovensku.
Po všetkých úspešných procedurach som išiel na dopravný inšpektorát prihlásiť auto.
Policajt mi povedal aby som odovzdal staré ŠPZ inak mi nevidá nove.
Na moju otázku prečo mi berie staré Špz mi povedal že taký je postup.
Keď idu dať pokutu tak postupuju na zaklade nejakeho zakona a paragrafu. Na zaklade čoho mi zobral stare Šp?
Ja ako občan sa riadim zákonmi a ústavov SR. a nie postupmi.
Špz je moje vlastnictvo môj majetok za ktory som riadne zaplatil mam doklad o zaplateni.
Volitelna Špz cena je asi 330 eur je to dosť peňazi a policajt si ich len tak zoberie lebo je taky postup?
Ako mi môže zobrať môj majetok?Kto mi vráti 330 eur?Je postup dopravného inšpektorátu správny?Komu sa sťažovať?
kn-alka
07.01.21,10:28
to si fakt myslíš, že môžeš behať s autom s dvoma SPZ? fakt vtipné........ aj pas musíš odovzdať, aj keď je už neplaný, nadarmo si zaň platil poplatky, tak isto je to s OP a ostatnými dokladmi...SPZ je "dokladom" auta, nemôžeš ho mať doma v šuplíku, napr. aby si ho nemohol namontovať na kradnuté auto
Žabinka
07.01.21,10:51
zákon ti nepoviem, určite je, ale nemám teraz čas ho hľadať.. pri prihlasovaní vozidla z IČŠ na DI sa postupuje akoby to bolo vozidlo z iného okresu, a teda sa odovzdávajú ŠPZ, ak neboli odovzdané v pôvodnom štáte..
pri podávaní žiadosti o jednotlivé uznanie typového schválenia EÚ jednotlivo dovezeného vozidla na OÚ dopravnom si mal podpísať Vyhlásenie v zmysle § 39 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (Správny poriadok) v znení neskorších predpisov, vtedy by bolo vozidlo posudzované ako dovezené bez EČV..
možnosť druhá, ak si tak neurobil na OÚ, pri prihlasovaní na DI si mal priložiť čestné prehlásenie strate EČV..
nezamýšľaj sa, prečo by si mal, jednoducho to tak na Sk funguje.. treba si dopredu pozisťovať okolnosti, a podľa toho sa zariadiť..
buchač
07.01.21,11:29
Špz je moje vlastnictvo MOJ MAJETOK za ktory som riadne zaplatil mam doklad o zaplateni.
================
Si si istý ? Nože daj zákon...

Chlape jeden...a vieš ty vôbec o tom, že ani vodičák NIE JE tvojím vlastníctvom ???
kn-alka
07.01.21,11:31
v tomto máš pravdu buchač, tých 330 eur je platba za službu, za to, že ho evidovali, a nie za samotné SPZ
buchač
07.01.21,11:56
Decko mojo...JA MÁM VŽDY PRAVDU !
avalik
07.01.21,13:35
nechapem, volitelnu znacku si si zaplatil v DE a chces ju pouzivat aj na SK?
duves
07.01.21,16:49
No v nemecku s našou špz dlho nevydržíš.
jelalim
07.01.21,19:04
AKo uvádzaš v Nemecku si skončil. Napíš mi jeden relevantný dôvod na čo by si chcel používať nemecké odhlásené špz?

Itak móda priklincovať si ich v garáži na stenu už skončila, tak pred 27 rokmi asi...
marleau
07.01.21,19:50
330 eur stálo to, že si si zvolil čo bude na značke, nie samotné tabuľky
misoft
08.01.21,11:49
A) EČV nie je tvojim majetkom, je majetkom MV. (viď koment buchač)
B) Ak chceš svoju "vlastnú" značku - tak si priplatíš - ale to nie je kúpa tej značky, ale poplatok za "nadštandard" mimo stanovených zákonov. (viď koment kn-alka & buchač)
C) Pokiaľ si mal značku z DE - a chceš auto prihlásiť u nás, starú musíš odovzdať - tá bude podkladom pre vyradenie z evidencie v DE
D) Pokiaľ by si chcel jazdiť u nás na DE značkách - musel by si platiť (podľa DE zákonov) PZP v DE - podľa ich zákonov.
E) Pokiaľ by si spôsobil škodu u nás na DE značkách - SK poisťovňa by si to refundovala od DE poisťovne - ale počítaj s tým, že by ťa to vyšlo omoho drahšie.
https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/insurance/validity/index_sk.htm - preštuduj.
BTW: Dokonca i v GB EČV nie je majetkom občana, ale je pridelené priamo vozidlu NAVEKY (teda až do jeho zošrotovania) - je to registrácia, za tu sa platí štátu.
dmc
08.01.21,14:19
Amen