maped
08.01.21,11:57
Poprosím o poradenie. Konateľka cez eshop predáva svoje vyrobené potraviny. K cene za ks má na koci fa SPS kuriér. Faktúru účtujem na účte 311/ 601,343.
SPS kuirér v čiastke 2.75 mám účtovať tiež na to istom účte resp. na účte 648?

Predáva aj kuchárske knižky ktoré mala v minulosti vydané v inej firme a predáva ich v tejto svojej novej firme. Nikde na sklade neboli iba sa objavil predaj vo faktúrach. Ako mám postupovať v účtovaní?

Ďakujem veľmi pekne!
Onko
08.01.21,12:43
Prepravné sa účtuje rovnako ako to, čo sa prepravuje.

Knižky dať na sklad s nulovou obstarávacou cenou.
maped
08.01.21,12:50
Ďakujem, teda dať celú fa za výrobky aj s prepravou na účet 601?
Knižky sa mi nedajú dať s nulovou hodnotou, musí tam byť aspoň 0,01. Inak sa mi nevytvorí doklad. Aj tak sa mi nebude rovnať predaj knižiek s obstaraním? Dať knižky ako predaj tovaru? Sú to jej vlastné recepty, ktoré si dala vydať aj s fotkami .
Ďakujem veľmi pekne.
Onko
08.01.21,13:11
Áno, výrobky s prepravou sa účtujú na 601.

Knižky budú tovar, keďže ich vyrobila iná firma. Pointa je v tom, že pri ich predaji nebude žiadny daňový náklad, keďže nemáte žiadne doklady o ich kúpe. Nejako sa treba prispôsobiť svojmu softvéru. V Pohode by mi šlo ich prijať na sklad za 0 €, alebo sklad úplne obísť a vystaviť faktúru pri predaji bez väzby na sklad, aj keď budem účtovať ako tovar. Ak tam nejakú obstarávaciu cenu musíte mať, tak to musí ísť do nedaňových nákladov.
maped
08.01.21,13:15
Ďakujem veľmi pekne.
avalik
08.01.21,13:42
odpovede ku kniham si pytaj od konatelky akym sposobom ich sro ziskala ... potom ich naskladni a mozes predavat

odpovedi k postovnemu ci nakladom na dorucenie je tu dost, staci vyhladavat
maped
09.01.21,08:35
Poprosím p. Onko, ešte som rozmýšľala, či by sa tie knižky nedali zaúčtovať na účet 648, keďže nie je k tomu žiaden doklad-nie sú k tomu žiadne náklady. Predalo sa asi 4 ks za 9,80/ks.Sú to recepty ktoré napísala pani ešte v r.2012, zaoberá sa gastronómiou.