babicka1
11.01.21,12:01
ahoj chcem sa spytat môžem použivat notebook bez baterie iba pripojenim na elektriku? nestane sa niž? lebo ked tam mám bateriu tak ked zapnem notebok ostane mi čierna obrazovka ke ho odpojim zo site tak mi s baterkou ide ale pol hodinku a ked chcem ho pripojit na kabel tak zase ostane tma ale ked to viac krát vyskušam pripojit nakoniec sa pripoji . ale je to vždy ked ho zapnem vždy sa osvieti akože načitava ale o chvilu je tma
ivka70
11.01.21,11:03
Mozes, nestane sa nic.
Len ked vypadne prud, tak sa ti okamzite zhasne, ziadna bateria to neudrzi.
buchač
11.01.21,11:11
Radšej bez takejto batérie, ako s ňou...lebo hrozí, že sa poškodí a vybuchne. Tým samozrejme poškodí aj NTB.
Kukni videjko.. https://www.mojevideo.sk/video/151c4/co_sa_moze_stat_aj_s_vasim_notebookom.html
misoft
11.01.21,11:20
Používať NB bez akumulátora je možné, ale (ivka70 napísala) potom sa správa ak obyčajný stolný PC - v prípade výpadku napájania všetko zmizne, vypne sa. Akumulátor je tam ako záložný zdroj, NB v prípade napájania zo siete okamžite prejde na napájanie z akumulátora.
Podľa príznakov - akumulátor je už na konci životnosti - ale dá sa objednať (podľa značky, typu a modelu NB, prípadne aj podľa typového označenia akumulátora a jednoducho nahradiť starý novým.
Príklad označenia batérie:
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.kabelmanie.sk/user/shop/big/360_a32-k55.png?5fbceabd
V tomto príklade je to pre ASUS a batéria má označenie A32-K55 (je primárne určená pre ASUS typovej rady K55***.
Pokiaľ by si uviedla značku NB, presné označenie typu - dása to vyhľadať aj v e-shopoch - často sú tam náhrady, ktoré by pasovali do tvojho NB (pri nich sa potom uvádza, do akých NB sa dajú použiť.)
babicka1
11.01.21,19:10
dakujem ja mám HP skusim
misoft
11.01.21,19:14
Tentoraz - plne súhlasím. Li-Ion sú dosť nestabilné, pokiaľ sú vybité, alebo sa "prebijú" - vynahradzuje to však masívna konštrukcia v pevnom plaste. To video - pravdepodobne tam bola Li-Pol batéria a tá je 10x nebezpečnejšia, stačí malé poškodenie a ohňostroj (neplánovaný) je na svete.
babicka1
11.01.21,19:15
dakujem
buchač
31.08.21,17:17
Očuj ty poradca...inzeráty si dávaj na Bazoš a nie tu.