panilú
18.09.06,13:06
Dobrý deň,
prosím o radu k uzatvorenej dohode o vykonaní práce na hudobný doprovod počas propagačnej akcie pre obchodných partnerov firmy. Neviem prečo, ale stále ma máta, že by to mohlo mať niečo s príspevkami do "autorských fondov" alebo niečím takým, neviem ako sa to presne nazýva. Alebo len ako pri klasickej dohode odvody do garančného a úrazového fondu SP, samozrejme dane a koniec? V predchádzajúcich témach som na nič nenarazila. Ďakujem za pochopenie
Luba
JNOVAK
18.09.06,11:12
Lubka, neviem Ti poradiť, ale teším sa na fundované príspevky, lebo už som počul, že na zhromaždenie škôlkárov vletel zástupca organizácie na ochranu autorských práv a požadoval horentnú platbu za pesničky s magneťáku.
katkaj
18.09.06,11:18
Dobrý deň,
prosím o radu k uzatvorenej dohode o vykonaní práce na hudobný doprovod počas propagačnej akcie pre obchodných partnerov firmy. Neviem prečo, ale stále ma máta, že by to mohlo mať niečo s príspevkami do "autorských fondov" alebo niečím takým, neviem ako sa to presne nazýva. Alebo len ako pri klasickej dohode odvody do garančného a úrazového fondu SP, samozrejme dane a koniec? V predchádzajúcich témach som na nič nenarazila. Ďakujem za pochopenie
Luba

Ak je to len klasická dohoda o vykonaní práce tak sa zráža daň a zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie. Príspevky do literárneho fondu sa platia zo zmlúv o dielo ktoré sa uzatvárajú na základe autorského zákona. :)