mcsaba
18.09.06,13:39
Otázka je asi v takomto zmysle.

Živnostník by si pribral k sebe jedného človeka ( zamestnanca ) na plný úväzok na pomocné práce.
Bolo by to pre mna ( živnostník ) výhodné alebo nie, a ak áno aké odvody a papierovačky by si to žiadalo.
Ďakujem
ilona
18.09.06,11:47
Ci by to bolo výhodné musíte vedieť najlepšie sám,či Vám vyprodukuje toľko,koľko Vás bude stáť a hlavne koľko mu chcete za prácu dať.
Jozef Mihál
18.09.06,11:50
Pri tom množstve papierovačiek, ktoré by vás čakalo, si treba skutočne zvážiť, či toho jedného zamestnanca vezmete. Keď už, tak zamestnávať viacerých.
mcsaba
18.09.06,12:15
Ďakujem všetkým.

Podobne som sa aj ja zamyslel, ale viac ako jedneho v žiadnom prípade, ale existuje nejaka forma pracovného vzťahu, ktorý by nahradil prácu na plný úväzok, ale nie je to brigáda ( odpracovaný čas sa im nezaratúva do dôchodkového veku )?
Tweety
18.09.06,12:51
Ďakujem všetkým.

Podobne som sa aj ja zamyslel, ale viac ako jedneho v žiadnom prípade, ale existuje nejaka forma pracovného vzťahu, ktorý by nahradil prácu na plný úväzok, ale nie je to brigáda ( odpracovaný čas sa im nezaratúva do dôchodkového veku )?
Práca na dohodu o BPŠ, alebo Dohodu o vykonaní práce sa nezaratáva do doby zamestnania. Zaratáva sa iba práca na základe PP. Ak chcete jednoznačne PP, tak možno by pomohol PP na kratší pracovný čas.