majkla
18.09.06,15:30
Chcela by som sa spýtať,či nemáte skúsenosti z fakturovaním do Čiech.Týka sa to platcov DPH,sprostredkovanie práce,nemáme v ČR pobočku.
Metodik
18.09.06,14:15
Pri sprostredkovaní práce je potrebné určiť miesto dodania a to bude tvoj odrazový mostík. V zmysle §16 odst.6 Miesto dodania pri službe, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je to isté miesto ako miesto dodania tovaru, nadobudnutia tovaru a dodania služby, ktoré sú sprostredkované okrem sprostredkovania služieb okrem §15 odst.7 a 8 a 4 a 5. Ak sprostredkovateľ sprostredkuje službu, pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaného tovaru alebo služby je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, úpod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal. Napíš pre koho si službu sprostredkovala -platiteľ identifikovaný pre daň, Slovák, Čech.atď.
majkla
18.09.06,16:33
Sprostredkovavame pracu pre živnostnikov zo Slovenska vo firme v Čechach.Fakturu vystavujeme pre firmu V ČR,aj my aj oni su platcovia DPH a zivnostnici potom nam vystavuju fakturu ale bez DPH,pretože oni nie sú platcami DPH
Vladimír Ozimý
18.09.06,17:02
to jest sprostredkujete službu pre českú firmu v čr....bez dph...
majkla
18.09.06,17:14
A pocula som ze bez DPH sa da praca do CR sprostredkovat len pol roka,potom si treba otvorit pobocku v CR a tam odvadzat DPH
Metodik
19.09.06,06:32
Ja osobne by som na to dala DPH, vzhľadom k ustanoveniu :
Ak sprostredkovateľ sprostredkuje službu, pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaného tovaru alebo služby je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, úpod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.
Služba je dodaná síce pre platiteľa v Čechách,sprostredkovaná služba je dodaná opätovne do Čiech, čiže nejde o iný štát ako o štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň. Preto ideš podľa prvého ustanovenia :
Miesto dodania pri službe, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je to isté miesto ako miesto dodania tovaru, nadobudnutia tovaru a dodania služby, ktoré sú sprostredkované okrem sprostredkovania služieb okrem §15 odst.7 a 8 a 4 a 5.
Preto je veľmi dôležité aby si napísala aký typ práce živnostníci vykonávajú.
Ak by išlo o stavebnú činnosť, miestom dodania služby je miesto kde sa nehnuteteľnosť nachádza. Čiže ak predpokladáme, že vykonávajú nejaké práce v Čechách na stavbe, miestom dodania sú Čechy a vtedy by to išlo bez DPH . Taktiež by to išlo bez DPH ak by vykonávali služby, ktoré sú definované v §15 odst.8.
Napíš akú prácu vykonávajú živnostníci.
Metodik
19.09.06,06:34
Všimla som si prvú vetu, ktorú som napísala: Ja osobne by som na to dala DPH. Túto vetu opravujem: Možno by som na to dala DPH, ak :
majkla
20.09.06,06:19
Ide o zamocnicke a zvaracske prace.Ale mozeme to spravit aj tak ze si tam prenajmeme priestory aj so zariadenim,keby bolo treba
Metodik
22.09.06,06:15
Je potrebné pozrieť pod ktorým kódom klasifikácie sú zardené tieto práce :
napr.stavebné, údržba atď. Na základe týchto kódov ich budeme vedieť zaradiť do príslušnej skupiny a určiť miesto dodania.Treba však brať do aj širšie súvislosti.Sú tieto práce vykonávané na hnuteľnej alebo nehnuteľnej veci.