peter7111973
15.01.21,12:17
ak mám na mzde výkon zrážok-exekúciu kto je oprávnený účtovníčke stanovit poradie výkonu zrážok?možem ja?Exekútor neodborne zaslal na prvý krát jednu exe jeden mesiac a ostatné v iný mesiac a na jednu zasa zabudol na doposlanie som ho urgoval takže urobil účtovníkovi chaos a ten zráža len tie čo dostal ako prvé kde sú vysoké zostatky a tie kde je malý zostatok nezráža.Kto teda može stanovit presné poradie výkonu jednotlivých exe?
Niekolkokrát som písomne urgoval exekútora avšak nereaguje,nemá záujem čo ma hnevá: Mad:
kn-alka
15.01.21,11:28
Exekúcie sa zrážajú v poradí, v akom boli doručené.
ivka70
15.01.21,11:47
Ty to zmenit nemozes, definuje to zakon.
Poradie je podla dorucenia a este prednostne/neprednostne exekucie.
Tu malu exekuciu mozes zaplatit aj mimo zrazok.
peter7111973
15.01.21,11:47
nemám to skúšat zmenit?nemám požiadať exekútora znovu a prípadne sa obrátiť na exekútorskú komoru ?toto nemá logiku exekúcie s malým zostakom stoja a tie s vysokým sú zrážané len preto lebo niekto nevie zaslat všetko v jdnej obálke a v jeden mesiac.:(....kocúrkovo...sorry "slovensko!"
ivka70
15.01.21,11:49
nemas co skusat, lebo nemas co dosiahnut , prestuduj si zakon o exekuciach
A je to tak podobne aj v inych krajinach.
Mila123
15.01.21,11:57
exekúcie sa zrážajú v poradí ako došli, ale pokiaľ ZC tvrdí, že nemá žiaden zápočtový list, neporadíte si......stáva sa, že sa začne zrážať, pretože prišli exekúcie pri novom zamestnancovi, a potom po pol roku sa ozve iný exekútor, ktorý "čakal v poradí", že jemu sa už zrážalo pred 2 rokmi, tak sa "opravujeme", píšeme exekútorom, prečo prestávame zrážať....atď. v takom prípade sa poradie mení, inak je poradie dané zákonom.......
avalik
16.01.21,21:37
ak si ty povinny, tak predsa zaplat svoj dlh exekutorovi priamo alebo aj opravnenemu a budes mat klud