va1ke
18.09.06,16:30
Ahojte, prvý krát mám prípad, keď zamestananec prinesie PN.
Neviem čo si s tým počať. Na PN je zaškrtnuté - úraz.
Prosím poradte mi čo mám robiť v prípade PN? Nemyslím ako to zamestnancovi vyplatiť ale čo mám robiť s tlačivom a tak.
Ďakujem
Zita4
18.09.06,14:53
Ahojte, prvý krát mám prípad, keď zamestananec prinesie PN.
Neviem čo si s tým počať. Na PN je zaškrtnuté - úraz.
Prosím poradte mi čo mám robiť v prípade PN? Nemyslím ako to zamestnancovi vyplatiť ale čo mám robiť s tlačivom a tak.
Ďakujem V prvom rade mu daj vypísať a podpísať "Hlásenie úrazu na účely nemocenského" - prikladám tlačivo.
Prvých 10 dní platíš náhradu mzdy. Ak bude PN aj 11. deň, vyplníš tlačivo - Potvrdenie zamestnávateľa ... a odovzdáš na Sociálnu poisťovňu tú časť tlačiva PN, kde je napísané, že je to žiadosť o nemocenské, samozrejme aj s tým potvrdením.
va1ke
18.09.06,15:05
a čo ďalej. ak mi prinesie ukončenie alebo ak bude PN cez mesiace. A na tú PN vyplňujem nejaké udaje?
Zita4
18.09.06,17:09
a čo ďalej. ak mi prinesie ukončenie alebo ak bude PN cez mesiace. A na tú PN vyplňujem nejaké udaje?
Ak bude PN k začiatku nového mesiaca, potvrdenie od lekára si prefotíš pre seba a originál doručíš na Sociálnu poisťovňu. Na PN vyplníš len údaj, kedy bola doručená a potvrdíš, či a odkedy dokedy mal náhradu príjmu pri DPN. Ak donesie ukončenie, prefotíš si ho pre svoju evidenciu a originál doručíš na SP.
va1ke
18.09.06,17:48
ďakujem veľmi pekne za cenné rady.