tigy
21.01.21,13:42
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa platené sviatky zahŕňajú do fondu pracovného času ako odpracovaný deň.


Máme zamestnanca, ktorý mal v decembri 10 odpracovaných dní + 11 dní dovolenky + 2 dni platené sviatky.
Ak nerátam sviatky do fondu ako odrobené dni, tak odpracoval menej ako 50% času (10 dní z 23) a nemôžem ho uviesť do výkazu k opatreniu 3B.
Ak sviatky do fondu rátam ako odrobené dni, tak odpracoval viac ako 50% (12 dní z 23) a do výkazu (3B) ho môžem uviesť.
Prikláňam sa k tomu, že sviatky sa zarátavajú do fondu pracovného času ako odrobené dni, ak by inak bol zamestnanec v práci (t.j. je to platený sviatok).


Vopred ďakujem za odpovede.
vanessa2
21.01.21,13:22
podľa mna nie ak je v hodinovej mzde tiež poberame 3 B a takýchto zamestnancov nedávam do výkazu
Jana Motyčková
21.01.21,16:10
Sviatky, ak ne pripadol pracovný deň, patria do fondu.pracovného času.
tigy
22.01.21,06:50
Volala som na infolinku, ešte sa s tým vraj nestretli, mám zavolať za 2 hodiny, tak som zvedavá :)
Logicky si myslím, že ak mesačne odmeňovaným zamestnancom to automaticky eviduje ako odpracovaný deň, tak aj na hodinových by sa malo pozerať rovnako, ak majú rovnaký prac. čas (klasických 5 dní v týždni Po-Pi)...
tigy
22.01.21,09:28
Takže pani sa vyjadrila, že vo výluke je len prekážka zo strany zamestnanca (OČR, PN) a dovolenka, sviatok tam nie je uvedený, takže ho možem zahrnúť do odpracovaných dní...