Ivana Halajová
21.01.21,14:43
Dobrý deň, chcem sa spýtať, keď SZČO, zároveň konateľ a spoločník potreboval previezť peniaze zo svojho účtu s.r.o. na svoj účet SZČO formou bezúročnej pôžičky, bude treba aj v tomto prípade urobiť transferovú dokumentáciu?
Ďakujem
Mila123
21.01.21,13:44
podľa mňa áno, ja odporúčam vkladať takého peniaze z osobného účtu spoločníka, nie szčo ......
Ivana Halajová
21.01.21,13:48
On potreboval uhradiť FA z účtu SZČO,kde nebol dostatočný zostatok, preto to takto riešil a urobil prevod z s.r.o. na SZČO
avalik
21.01.21,17:24
"... SZČO, zároveň konateľ a spoločník potreboval previezť peniaze zo svojho účtu s.r.o. na svoj účet SZČO formou bezúročnej pôžičky,

v prvom rade ucet sro nie je jeho ucet ... sro je samostatny pravny subjekt a on ako konatel je zodpovedny "spravca", spravuje majetok spolocnosti, kde ma spolocnik majetkovy podiel

sro je podnikatelsky subjekt, zalozeny za ucelom dosahovania zisku - a ten sa nedosiahne poskytnutim bezurocnej pozicky - ak tak napriek tomu urobil, sro si musi zvysit zaklad dane o sumu transferovej vysku uroku ... zaroven ale, kedze ide o zavislu osobu - konatela, dal by sa ten neinkasovany urok povazovat ako nepenazny prijem konatela - a teda dan zo zavislej cinnosti a odvody (ak nema inych zamestnancov tak registracia zamestnavatela na dan zo zavislej cinnosti, do SP, ZP, prihlasky odhlasky zamestnanca, vykazy)

a samozrejme transferova dokumentacia,
Ivana Halajová
22.01.21,11:47
Ďakujem