tolos2468
23.01.21,10:18
Dobrý deň,

Potrebujem požiadať o potvrdenie o zdaniteľných príjmoch môjho bývalého zamestnávateľa u ktorého som robil cez rok 2020, No nikde na stránke nie je kontakt na účtovníčku. Neviete kde ho môžem nájsť a či je firma vôbec povinná na stránku vypísať kontakt? Veľmi nerád by som na firmu šiel osobne nakoľko je to dosť daleko.
misoft
23.01.21,09:32
Zam-ľ nie je povinný zverejňovať kontakt na svojich zamestnancov - a tobôž už nie ADRESU bydliska. Túto povinnosť majú len orgány štátnej, verejnej správy a samospráv.
Požiadaj oficiálne listom (doporučeným), aby ti bývalý zam-ľ zaslal uvedené potvrdenie - on potom bude (možno) kontaktovať účtovníčku.
veronikasad
23.01.21,09:36
Pošli písomnú ziadost poštou, na adresu zamestnavatela. Kontakt na mzdarku firma zverejňovať nemusí. Ak vo firme pracujes dlhšie, mas ho uvedený na minuloročnom potvrdeni alebo RZD.
Katy a R
23.01.21,10:48
Ak ťa to neponáhľa - tak nemusíš vôbec nič - zamestnávateľ je povinný ti to poslať - najneskôr 10.3. (inak pokuta)
Ak ponáhľa (chceš doložiť inému zam-ľovi) - tak sprav ako Veronika píše.
Ale predtým pozri do papierov, či ti to zam-ľ náhodou nevystavil už pri skončení PP.;)
zze/2003-595/39/5
veronikasad
23.01.21,11:02
Zrejme nechce čakať do 10.marca
Katy a R
23.01.21,11:12
však som napísala - (aj ty;) ). A je veľká pravdepodobnosť, že ho už má doma ;) (poyerám- že sám si robí DP - nemusí sa až tak ponáhľať)