Orsz
18.09.06,19:20
Už dávno som o tomto neúčtovala, preto váham: rádio do kancelárie - viem, že na DPH nemám nárok, ale do nákladov - je to daňový výdavok? Marí sa mi, že nie, zatiaľ som to naúčtovala do repre 513, ale platia sa aj koncesionárske poplatky - je možné si ich dať do nákladov? - ak nie rádio, potom asi ani koncesionárske. Ďakujem.
Tweety
18.09.06,17:21
Už dávno som o tomto neúčtovala, preto váham: rádio do kancelárie - viem, že na DPH nemám nárok, ale do nákladov - je to daňový výdavok? Marí sa mi, že nie, zatiaľ som to naúčtovala do repre 513, ale platia sa aj koncesionárske poplatky - je možné si ich dať do nákladov? - ak nie rádio, potom asi ani koncesionárske. Ďakujem.
Rádio 501AE, koncesionársky poplatok 538AE.
durisovad
18.09.06,17:24
Ja mam v socialnom programe okrem chladnicky, poharov a inych veci aj radia do kancelarii. DPH som narokovala, preslo to aj kontrolou dane z prijmu i DPH bez problemov.
Orsz
18.09.06,18:11
Ďakujem. Zaevidujem to do DDHM - na 501 - majetok do 30tis. a teda do nákladov, ale DPH si nebudem uplatňovať.
Danila
18.09.06,18:35
Ďakujem. Zaevidujem to do DDHM - na 501 - majetok do 30tis. a teda do nákladov, ale DPH si nebudem uplatňovať.Nevidím dôvod, prečo by si neuplatnila DPH. Rádio dnes nie je luxus. Je to potrebná vec minimálne z hľadiska informovanosti.
Orsz
18.09.06,19:55
Nevidím dôvod, prečo by si neuplatnila DPH. Rádio dnes nie je luxus. Je to potrebná vec minimálne z hľadiska informovanosti.

Asi žijem v tomto v dobe predminulej, viem, že len pred pár rokmi sa z toho DPH uplatniť nemohlo, ale dám na Vás a uplatním ho. Ešte raz ďakujem za rýchle odpovede.
Tweety
18.09.06,19:56
Asi žijem v tomto v dobe predminulej, viem, že len pred pár rokmi sa z toho DPH uplatniť nemohlo, ale dám na Vás a uplatním ho. Ešte raz ďakujem za rýchle odpovede. Momentálna legislatíva je takáto, je to daňovo uznaný náklad s nárokom na odpočet dph.
durisovad
18.09.06,22:20
Pokial sa ja pamatam, na vsetko, co bolo mozne uctovat do danovych nakladov, sa mohla uplatnit aj DPH. Ja by som strach nemala.
jana
19.09.06,17:42
To si určite pletieš autorádio, kde nie je nárok na odpočet DPH, ale rádio do kancelárie máš nárok na DPH.
ZEvina
21.09.06,11:58
To si určite pletieš autorádio, kde nie je nárok na odpočet DPH, ale rádio do kancelárie máš nárok na DPH.
Ja som mala na DPH kontrolu a pri účte za rádio sa ma len spýtali, či je toto rádio, čo som mala v kancelárii.
H.B.
12.01.11,07:51
Kupovali sme rádio do kancelárie. Ešte stále platí, že si ho môžme dať do daňových nákladov a odpočítat DPH?
Tweety
12.01.11,08:06
Kupovali sme rádio do kancelárie. Ešte stále platí, že si ho môžme dať do daňových nákladov a odpočítat DPH?
Platí.