gafinko443k@gamil.com
23.01.21,16:16
dobry den, mala by som otazku. Mala by som nastupit do prace od Februara. maly ma 20 mesiacov a poberam rodicovsky prispevok. chem ziadat o prispevok na starostivost o dieta. ako sa prosim postupuje?. prv musim ist na urad prace soc. veci a rod. podat ziadost, alebo prv treba odovzdat pracovnu zmluvu?. ci by mi to aj schvalili i ked budem len v skusobnej dobe.
mame nedostatok financii preto musim nastupit do prace. Schavlia mi prispevok a prispeju mi tym 280eur na jasle?. dakujem za kazdu radu.
A prispevok na dieta tych 24euro ostava budem moct poberat dalej alebo aj to sa rusi ako rodicovsky prispevok pri podani ziadosti.
veronikasad
23.01.21,16:37
poberala si materské ?
gafinko443k@gamil.com
24.01.21,10:38
ano
ivka70
24.01.21,11:04
Pre teba nema zmysel ziadat o prispevok na starostlivosť o dieta, ktory je max. 280 Eur a dostanes najviac tolko, kolko vydokladujes z jasli,
ale jeho priznanim by si prisla o 370 Eur rodicovsky prispevok.
RP mozes poberat aj popri zamestnaní az do 3 rokov veku dieťaťa.

doplnene:

To, co pises je suma RP 270 eur (cize bez poberania materskeho pred RP) + pridavky na dieta.
RP v roku 2021 bude 275,90 EUR - ak sa ti oplati za 4,10 eur vybavovat a dokladovat kazdy mesiac vydaj UP(ak tolko za jasle vobec zaplatis a rataj s tym ,ze ak napr.j dieta bude chore, tak v jaslich nebude a bude to menej), tak zacni. RP mas bez akehokolvek ineho dokladovania ,musis len nahlasit UP, kto sa o dieta stara, kym si v praci.
veronikasad
24.01.21,13:22
Rodičovský príspevok je vyssi ako príspevok na starostlivosť o dieta, budeš ho poberat v subehu so zamestnanim + pridavok na dieťa
gafinko443k@gamil.com
25.01.21,05:17
ale ja nemam takej vysky matersku ja dostavam iba 294eur.
gafinko443k@gamil.com
25.01.21,05:17
aj ked dostavam iba 294eur ajtak by to neschvalii. je viacej nedostavam
ivka70
25.01.21,05:19
Ak vsak pises, ze si poberala matersku mala by si mat narok na RP 370 eur (v roku 2021 dokonca 378,10 eur). Takze nieco neuvadzas spravne.
https://www.pravneprerodica.sk/zmeny-od-1-1-2021-rodicia-peniaze-od-statu/

To, co pises je suma RP 270 eur (cize bez poberania materskeho pred RP) + pridavky na dieta.
RP v roku 2021 bude 275,90 EUR - ak sa ti oplati za 4,10 eur vybavovat a dokladovat kazdy mesiac vydaj UP(ak tolko za jasle vobec zaplatis a rataj s tym ,ze ak napr.j dieta bude chore, tak v jaslich nebude a bude to menej), tak zacni. RP mas bez akehokolvek ineho dokladovania ,musis len nahlasit UP, kto sa o dieta stara, kym si v praci.
veronikasad
25.01.21,06:58
Ivka, spocitala RP s pridavkom na dieta, asi pobera ten nizsi ...
ivka70
25.01.21,06:59
ved som jej to tam napisala ....do komentara, ale kedze napisala, ze poberala materske, tak odpoved bola taka, aka k tomu mala byt.
veronikasad
25.01.21,07:04
Tak si asi nepoberala materské, pridavok na dieťa do toho nemiesaj. Kvoli pár eur sa ti neoplatí okolo toho papierovat. Nedostávala by si obidva súčasne. Rodičovský príspevok ti budu vyplácať do troch rokov aj keď budeš pracovať. Ak manzel pracuje, mohol by aj na krátky cas požiadať o materské a jemu by potom vyplácali ten vyssi rod.prispevok.
gafinko443k@gamil.com
25.01.21,07:23
ano presne tak poberam ako pisete. ja sa moc do tych prispevkov nevyznam .
preto somm sa pytala ci by mi schvalili prispevok na dieta. ja som sama na maleho otec prispieva 120eur mesacnr ale je to malo. z mojej rodiny my nema kto pomahat kedze moji rodicia neziju. babka je na dochodku a deda uz tatktiez nemam. ja musiem nastupit do prace aby som uzivila syna. len nechcem ostat bez prijmu. zato chcem maleho dat do jasli aby som mohla pracovat.
dalujem za pochopenie
ivka70
25.01.21,07:30
my ta chapeme, chapes aj ty odpoved?
ze oba prispevky mozne nie su a tvoj rodicovsky prispevok bez akej kolvek ziadosti a papierovania je nizsi ako prispevok na starostlivost o dieta so vsetkymi papierovackami len o 4 eura