stanca
24.11.04,11:38
Prosím Vás, vyšlo už nejaké nové usmernenie týkajúce sa prihlasovania zamestnancov do poisťovní, dnes je to do ôsmych dní a niekde som čítala, že to má byť do 1 dňa odo dňa prijatia zamestnanca.
Ďakujem
anka
24.11.04,10:58
Pokial viem tak sa zatial nic nezmenilo
anita
24.11.04,11:34
Vraj od 1.1.2005 bude zmena v nahlasovaní. Minimálne 1 deň pred nástupom do zamestnania bude zamestnávateľ povinný nahlásiť nového zamestnanca. Už sa teším.... ;)
sylva
25.11.04,07:03
Zatiaľ mám informácie len z masmédií. Od 1.1.2005 treba zamestnanca nahlásiť ešte pred tým, ako mu zamestnávateľ pridelí prácu !!! Nahlásenie sa môže realizovať aj mailom, faxom, SMS. Identifikačným znakom zamestnanca bude jeho rodné číslo.Sankcie za neprihlásenie - pre zamestnanca do 10.000,-Sk a zamestnávateľa milión Sk.
jarkra
25.11.04,07:48
Neviete náhodou, či bude treba nahlasovať zamestnancov pred pridelením práce aj v prípade DoVP, keď zamestnávateľ platí len úrazové poistenie?
sylva
25.11.04,11:07
Obávam sa, že áno, pretože tu ide o odstránenie práce "načierno" (kaníkovci pripravujú aj nový zákon o nelegálnej práci a zamestnávaní), ktorá najviac prekvitá v stavebníctve a v službách. Nie je problém po návšteve inšpektora práce rýchlo vystaviť dohodu o vykonaní práce... Navyše čierna práca nie je len o odvodoch, ale aj o nezdanenom príjme. Nepredbiehajme však udalosti. Uvidíme, čo zákon prinesie.
Jozef Mihál
25.11.04,19:30
...kto chce, dozvie sa...kde - viete.
daria
26.11.04,06:15
No ja neviem, čo to je za hlúposť. Pretože ak prihlásim zamestnanca už
pred násupom do pracovného pomeru, v prípade dohody to ani nehovorím,
a keď ten zamestnanec nenastúpi tak čo?
To nehovorím o tom, že pracujem v personálke. To sa môžem fakt zabaliť.
Je teda nechápem kto takéto veci vymýšľa, asi ten kto nemá čo robiť.
Zas treba dať niekomu z kaníkovcov prémiu za iniciatívu a metál za hlúposť.
daria
26.11.04,06:25
A ešte čosi, kde sa budú tí zamestnanci prihlasovať takýmto spôsobom
ma Ministerstvo práce, soc.vecí a rodiny dúfam, že nie do Soc.poisťovne.
Díky.