1nss
18.09.06,19:23
Chcela by som sa opytat.Od oktobra budem zamestnana na plny uvazok.Podnikam druhy rok.Chcela by som vediet ci budem mat take iste odvody do Zdravotnej poistovne 966.-SK.Dakujem
Zdeni
18.09.06,17:38
Zo živnosti platiť nebudeš. Až pri ročnom zúčtovaní /ak bude:D /, čo bude,zistíš nedoplatok/preplatok - v roku 2007. Aj do soc. poist. taktiež. Tam až na základe odovzdaného výpisu z DP z tohto roku.
fizzy
19.09.06,22:05
Uhaaa...tak toto by aj mna zaujimalo...
Som zivnostnikom polroka. Idem sa teraz zamestnat na trvaly pracovny pomer, tak co budem potom platit? Do zdravotky teda tych 966,-Sk uz nemusim, do socialky zatial neplatim tak to ma az o rok bude zaujimat :D ...

A este by ma zaujimalo ked sa zamestnam tak sa musim ist nahlasit opat do zdravotky? Moj zamestnavatel bude musiet niekam zaist alebo nahlasit ma naviac ako zamestnanca nepodnikatela?

Dakujem vopred za odpovede ;)
fizzy
21.09.06,21:23
...neporadi niekto? alebo je to take normalne ze by som to mal vediet? :(
liba2
22.09.06,03:33
Uhaaa...tak toto by aj mna zaujimalo...
Som zivnostnikom polroka. Idem sa teraz zamestnat na trvaly pracovny pomer, tak co budem potom platit? Do zdravotky teda tych 966,-Sk uz nemusim, do socialky zatial neplatim tak to ma az o rok bude zaujimat :D ...

A este by ma zaujimalo ked sa zamestnam tak sa musim ist nahlasit opat do zdravotky? Moj zamestnavatel bude musiet niekam zaist alebo nahlasit ma naviac ako zamestnanca nepodnikatela?

Dakujem vopred za odpovede ;)
No, neuviedol si, čo urobis so zivnostou, budes pokracovat, alebo je prerusis?
Zamestnávateľ (svoje povinnosti pozná) ťa v každom prípade prihlási ako svojho zamestnanca, pritom nebude preňho zaujímavé či si alebo nie si podnikateľ. Z prac. pomeru budeš platiť poistné tak ako každý iný zamestnanec z brutto mzdy.
Ty ako poistenec - by si mal ísť do ZP aj do SP oznamiť túto zmenu pred nástupom do zamestnania.