anna.ap874
26.01.21,16:38
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako kopírovať vzorec, ktorý sa odkazuje na iný vzorec z druhého hárku aby sa daný vzorec odkazoval o 3 riadky nižšie ako ten pôvodný. Tým, že ho v druhom hárku kopírujem na mieste, ktoré je o 14 riadkov nižšie tak výsledok je zlý. Príklad: toto je vzorec v hárku4: "=Hárok3!AK4" a nachádza sa v bunke IJ8, tento vzorec teraz prekopírujem do bunky IJ19 a získam tak vzorec "=Hárok3!AO18" lenže ja potrebujem aby sa to odkazovalo na "=Hárok3!AO7". A to potrebujem kopírovať asi 100x pod seba. Neviem či to vysvetľujem zrozumiteľne, ak niekto chápe a vie pomôcť budem rada.
ivka70
26.01.21,15:42
Prvy skopirovany manualne opravis, dalsie, uz spravne urobi Excel potiahnutim - klasicke kopirovanie vzorcov.
colibri
26.01.21,22:36
V prvom rade by som odporučil použiť vo win10 skratku WIN+Shift+S na vystrihnutie potrebnej oblasti. V druhom rade by som odporučil pridať prázdne riadky do zošitu, kde ich je menej - načo si to komplikovať? :) Ak sa to nedá, vyrobil by som pri prvom kopírovaní makro, v ktorom nahrám opravu - a spustil ho pred kopírovaním. Alebo funguje rada od Ivky70? ----------- Myslím, že by to malo fungovať - upravíte si to už podľa seba - dal som to do 2 tabuliek akoby 2 hárky vedľa seba pre lepšiu názornosť - dať druhú tabuľku na ďalší hárok a vytvoriť prepojenia medzi hárkami určite nebude problém.
anna.ap874
27.01.21,14:02
rada od Ivky710 bohužiaľ nefunguje, stále mi to nahodí o taký počet riadkov viac v akom sa práve ten vzorec nachádza. Prázdne riadky nahadzovať nemôžem nakoľko už teraz má tabuľka dosť skrytých riadkov kde sú vzorce a komplikuje nám to kopírovanie dochádzky z iných dochádzok. Ideálne je asi to posledné ale neviem o čom hovoríte :D
marjankaj
27.01.21,14:41
A ty sa divíš?
colibri
27.01.21,19:09
zdravím, vyskúšajte - žlté bunky treba zadať podľa vašej tabuľky a v C10 má byť odkaz do bunky E6, čiže =E6, už sa mi to nechcelo znova nahrávať :)
Kopírovať potom môžete A16:D28 a malo by to fungovať. Tak ste to mysleli?