Petosev
19.09.06,06:47
Rád by som Vás hneď takto ráno požiadal o Váš odborný názor a posúdenie marketingovej akcie "starý za nový", ktorú chystá naša firma. Jedná sa o fakt, že ak zákazník prinesie starší prístroj, my ho odkúpime za zostatkovú alebo nižšiu ako zostatkovú cenu a ten následne obdrží ešte aj zľavu na nový prístroj. Starý prístroj bude pravdepodobne zlikvidovaný, vzhľadom nato, že zväčša ide už o zastaralý a ďalej nepredajný prístroj. Otázka znie, či je možné výdavky na nákup starých prístrojov chápať ako výdavky na dosiahnutie a zabezpečenie zdan.príjmov podľa zákona o dani z príjmov? Ako som spomínal, prístroj bude pravdepodobne zlikvidovaný po odkúpení.
Súvisiaca otázka je Odpočítanie DPH, kde je však podľa mňa jednoznačnejšie, že ide o plnenia prijaté na účely dodania tovarov s daňou, čiže odpočítanie je možné.
Samozrejme túto činnosť vykonávame za účelom podnikania, t. j. dosahovania zisku.

Vďaka za každý názor.
MAGDALIENKA
19.09.06,05:19
Podľa mňa akcia "starý za nový" je reklamná akcia a výdavky na reklamu sú daňovým výdavkom.
Petosev
20.09.06,04:46
Vďaka Magdalienka. Ja som tiež toho nazoru, len som si to chcel overiť aj názorom ostatných. Podľa mňa sa jedná o výdavky súvisiace s dosiahnutím zdaniteľných príjmov zo živnosti /v našom prípade/ - konkr. maloobchod.

Prosím ešte i ďaľších o vaše názory.

Vďaka