lubko6394
29.01.21,09:08
Do jesene máme štátu oznámiť rodné čísla majiteľov a konateľov. Ministerka spravodlivosti sa vraj snaží aby sme nemuseli za túto zmenu platiť 33 Eur. Pred pár rokmi som bol prinútený vymeniť si OP za nový s čipom aby som mohol ( a štát so mnou) komunikovať elektronicky cez superportál slovensko.sk.
Komunikačný kanál teda jestvuje a je zabezpečené že je jasné že som to ja a nikto iný. Nemalo by to byť tak že štatutár dostane od ORSR elektronicky cez slovensko.sk aktuálny výpis z ORSR s doplňujúcimi chlievikmi pre rodné čísla pri jednotlivých menách ktoré by doplnil a obratom poslal späť aj so zaručeným elektronickým podpisom. Nezaujíma ma prečo to nejde. Musí to ísť a výhovorky neprijímam rovnako ako štát ktorého tiež nezaujímalo že nový OP nechcem. Donútil ma a teraz je čas aby som aj ja dotlačil štát dodržiavať to čo si sám stanovil.
ivka70
29.01.21,08:17
len neviem, preco to pises nam .... tu to nikto nevyriesi ...
lubko6394
29.01.21,08:40
len neviem, preco to pises nam .... tu to nikto nevyriesi ...
Možno to niekto vyrieši. Trebárs tým že nájde postup ako by sme si tú "povinnosť" splnili cez slovensko.sk a štát by ťahal za kratší koniec.
Dáša_
29.01.21,09:02
Ja by som sa s tým zatiaľ neponáhľala, Už bolo viac takých noviniek, ktoré sa potom upravili. Mmch, tento zákon bol schválený ešte v roku 2019. Ale sťažovať sa treba, len teda treba tomu nájsť to správne miesto.