Matusha7
30.01.21,09:55
Dobry den.
Vyrabam doma "nieco" a kedze je o moje vytvory dost velky zaujem ( zatisl iba v okruhu znamych) rada by som zacala tieto vyrobky predavat. Je mi jasne ze zivnost je prvorada. Ale mozem tieto vyrobky predavat aj bez mojej znacky? Resp.ak ich mojou znackou "pomenujem" musi byt registrovana? Na registraciu sa momentalne nechytam kedze ta stoji cca 1000e ????*♀️
ivka70
30.01.21,09:01
Ziadna znacka nie je povinna, mozes sa kludne podpisovat svojim menom, menom firmy alebo aj nepodpisovat.
buchač
30.01.21,09:02
Samozrejme, že sa môže a aj dá predávať.

Ale na druhej strane je dobré si vytvoriť svoju značku a pod ňou aj predávať. Ide len o to, aby sa jeden zviditeľnil.
Registrácia nie je absolútne povinná a ani nutná. Pochybujem totiž, že by našinca niekto kopíroval a predával pod značkou.
Ono totiž home made výrobky sú zvyčajne robené tak, že čo kus, to originál...aj dva rovnaké kúsky nie sú rovnaké. ;)
Matusha7
30.01.21,09:24
Mozem teda urobit inernetovy shop a tam kludne moje vyrobky predavat? Pod mojim menom, bez registracie.
kopretinka
30.01.21,09:55
Registracie čoho?
Vieš vôbec,čo to znamená registrovať si značku?
Vážne si myslíš,že všetci handmade výrobcovia majú zaregistrovanú značku?
Eshop prevádzkuješ pod svojou živnosťou,nie nejakou značkou.
Budeš mať kopu roboty a problémov,aby si mala eshop podľa zákona,takže sa sústreď radšej na to,aby si si vyzistila tieto veci.
Matusha7
30.01.21,10:19
Pisala som ze sa na toto ako nedustredim? Zas niekto priliz mudro pozitivne naladeny!
buchač
30.01.21,11:39
Matusha7 (Dnes 11:24) Mozem teda urobit inernetovy shop a tam kludne moje vyrobky predavat? Pod mojim menom, bez registracie.
===================
Toto je zle zadaná otázka...mala by ísť do "podnikania" a nie do "hobby"....a ani nevravím, že pôvodná otázka nebola kompletná.

Kto sa tu baví o ešope ? Ja veru nie...
Moja značka je jediná na svete (aspoň dúfam)...a nejaké šopy mám na háku...o daniach ani nevravím.
kopretinka
30.01.21,13:18
Rob si čo chceš,mne to je jedno.
kramare
02.04.21,12:10
Na výrobu hand made výrobkov a ich predaj nepotrebuješ mať živnosť, stačí ak si spravíš konto na: https://www.sashe.sk nafotíš svoje výrobky a čakáš na objednávky. Popozeraj si tú stránku a určite pochopíš ako to funguje. Ja som tam už zopár vecí kúpil, a bol som milo prekvapený kvalitou, cenou ale aj rýchlosťou dodania. Tak veľa šťastia prajem.