kampari
31.01.21,14:55
Dobrý, pravdepodobne budeme žiadať prvý krát vôbec počas pandémie o nejaké príspevky z Prvej pomoci, nerobili sme to ešte a nie som si istá, o kt. príspevok žiadať. Firma je aj veľkoobchod aj maloobchod a má aj stavebnú činnosť. Dobre rozmýšľam, ak na tých stavebných robotníkov požiadame o príspevok z Opatrenia č. 1(boli skoro celý január doma na prekážkach) a na tých, čo boli v januári v práci (zamestnávateľ ich neposlal domov, najprv bola inventúra a potom sa vybavovali nejaké objednávky, resp. sa vydával tovar pre firmy, resp. pre vodárov, plynárov) ale ako maloobchod firma mala zatvorený, tak na tých je možné žiadať o príspevok pri poklese tržieb? Mohli by ste ma usmerniť nejakým spôsobom? Ďakujem.
veronikasad
31.01.21,16:52
firma je SZČO, alebo s.r.o. ?
kampari
31.01.21,18:14
Prepáčte, s.r.o. ....
kampari
01.02.21,18:11
Prepáčte, s.r.o.
veronikasad
01.02.21,18:15
kampari
01.02.21,19:25
Ano, bola som tam, ak sa mi dá polopate napísať áno môžte, nie nemožte kombinovať príspevok z opatrenia č.1 s opatrením 3A alebo 3B. Ďakujem.
Mila123
01.02.21,19:32
ale dá sa,....inak na robotníkov 1 nedostanete, lebo mohli pracovať, dostanete 3A, je to to isté vo všetkom, iba Hygiena im nezavrela prevádzku.....a maloobchod pracovali zamestnanci? všetci? sú to dve samostatné prevádzky?
kampari
02.02.21,16:51
Aha, takže robotníci 3A...vo firme pre malo a veľkoobchod (iba jedna prevádzka) robia tí istí, dvaja pracovali a ostatní boli na prekážkach.
kampari
10.02.21,19:29
Chcela by som sa spýtať...chápem toto "Za zamestnanca sa na účel 3B považuje zamestnanec, ktorému zamestnávateľ prideľuje prácu,ako aj zamestnanec, ktorému zamestnávateľ nemôže prideľovať prácu z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa (§ 142 Zákonníka práce)" ....tak, že pokles tržieb je možné žiadať aj na zamestnancov, ktorí boli celý mesiac na prekážkach na str. zamestnávateľa?
marco
11.02.21,10:37
Pri opatrení 3B platí: Príspevok sa prizná na každého zamestnanca v pracovnom pomere , okrem zamestnanca, ktorý mal viac ako 50 % svojho fondu mesačného pracovného času prekážku v práci na strane zamestnanca (napr. PN, OČR alebo neplatené voľno) alebo dovolenku.
Takže nie je možné uplatniť 3B na zamestnancov, ktorý boli celý mesiac na prekážkach - tých je vhodné uplatniť cez 3A
kampari
11.02.21,15:14
Ďakujem, troška som bola z vyššie uvedeného znenia pomýlená, ideme žiadať prvý krát, mám v tom hokej. A keď sa rozhodne firma pre 3A, t. z. ako som sa dočítala, že toho sa musí držať aj nasledujúce mesiace, nemôže meniť medzi 3A a 3B..áno?
marco
11.02.21,15:24
Zamestnávateľ môže v jednotlivých mesiacoch striedať opatrenia č. 1, č. 3A alebo č. 3B tak, ako mu to najlepšie vyhovuje.

Ak má zamestnávateľ viacero prevádzok, môže si v rámci toho istého mesiaca na jednu časť prevádzok uplatniť opatrenie č. 1 (na povinne uzatvorené prevádzky), na ďalšiu časť prevádzok si uplatní opatrenie č. 3A a na poslednú časť prevádzok si môže čerpať príspevky z opatrenia č. 3B.

V prípade uplatnenia viacerých opatrení v tom istom mesiaci sa pokles tržieb pri opatrení č. 3B posudzuje za celého zamestnávateľa.
kampari
11.02.21,16:21
o.k. ďakujem....