ALIENEN
01.02.21,12:49
Ahojte, čo by ste robili keby Vám zákazník vrátil tovar (oblečenie) po mesiaci špinavý, naparfemovaný a zničený. Vrátili sme naspäť a zákazník zásielku odmietol prevziať a ešte sa vyhráža.
kopretinka
01.02.21,13:07
Vrátiť bezdôvodne môže do 14 dní,takže aj tak prešvihol termín.
Máte v eshope upozornenie na túto lehotu?
veronikasad
01.02.21,13:11
Ide o reklamaciu?
GaborM
01.02.21,13:30
On ten zákazník má 14 dní na oznámenie, že chce vrátiť tovar a ďalších 14 dní na reálne vrátenie. Ale aj e-shop má v tomto nejaké povinnosti. Musí zákazníkovi dať poučenie o uplatnení práva spotrebiteľa na odstúpenie od zmluvy (príloha 2 zákona 102/2014) a taktiež poskytnúť formuláre na toto odstúpenie (príloha 3 zákona 102/2014). Nestačí len upozornenie na túto lehotu v obchodných podmienkach e-shopu.
ALIENEN
01.02.21,13:39
Nejde o reklamáciu, ide o vrátenie tovaru. Údajne nesadla veľkosť
ALIENEN
01.02.21,13:45
Áno máme to všetko v obchodných podmienkach. Nebolo to objednávané priamo cez eshop, ale sme sa dohodli telefonicky. Odo dňa prevzatia zásielky, to bolo vrátené po mesiaci. Bola by som ochotná vrátiť peniaze, ale tovar bol v takom stave, že by som ho už nemohla takto nikomu ponúknuť. Preto som poslala naspäť a dnes som zistila, že zásielka bola odmietnutá.
ALIENEN
01.02.21,13:46
máme aj formulár na stránke, to ani neposlala
GaborM
01.02.21,14:10
Obávam sa, že ťaháte za kratší koniec. V zmysle zákona na ochranu spotrebiteľa, by ste pri tel. obj. mali poslať zákazníkovi obchodné podmienky, nech sa s nimi oboznámi a až po ich podpísaní a vrátení, by ste mu mali zaslať tovar. Viem, nik to nerobí.
Vychádza mi to tak, že nemáte žiadne dôkazné bremeno, ktorým by ste vedeli dokázať, že sa zákazník oboznámil s obchodnými podmienkami.
Ťažká situácia. Ja osobne so zásielkou vždy posielam obe prílohy, ale v tomto prípade by asi ani toto nepomohlo.
Ľudia sú žiaľ "píp" a myslím, že tento zákazník vedel čo robí. Je mi ľúto neviem poradiť.
Neviem o aké oblečenie išlo a v akej cene, ale asi nezostane nič iné iba vrátiť peniaze, tovar vyčistiť, opraviť a skúsiť predať ako second. Viem je to tá najhoršia nočná mora.