Paula
24.11.04,12:28
Ako účtujete prípad, keď na konci mesiaca je pripísaný úrok z BÚ napr.20,- Sk a ešte v ďalšom riadku je "oprava" úroku napr. - 0,56 Sk? Prosím o odpoveď s konkrétnymi číslami účtov, pokiaľ sa majú oba riadky účtovať samostatne.Ďakujem.
Braňo
24.11.04,11:41
1.221/662
2.568/221
mudroš
24.11.04,11:45
A prečo nie ?
úrok 221/662
oprava -221/-662.

V zásade je to jedno, lebo ide o nevýznamné sumy. Ale z pricípu si myslím, že mi podľa obchodných podmienok banky priznali nižší úrok a nie je to poplatok banke.
Paula
24.11.04,11:48
Ďakujem Braňo, tú mínusovú čiastku chápem teraz nie ako "omyl" banky pri výpočte úroku, ale ako akúsi sankciu za použitie zmluvne povoleného prečerpania konta na účte - teda možnosť ísť do debetu. Alebo sa mýlim?
Braňo
24.11.04,12:01
Môže to byť zaokrúhľovanie a pod.
Paula
24.11.04,12:20
Aha. Mala by som (resp. môj klient) zistiť vo svojej banke, prečo sa to opakuje každý mesiac. Lebo som detailista na svoju škodu a bojím sa urobiť prešľap :) .
vladan
24.11.04,12:29
Paula hovoríš o TB? Lebo ona zvykne takéto niečo šarapatiť. Ale doteraz som sa o to nezaujímala, čo to, prečo to :-)
Paula
24.11.04,12:42
Vladan, je to TB. Ale môj klient môže podľa zmluvy ísť do debetu, preto som myslela, že ide vlastne debetný úrok.
vladan
24.11.04,12:50
Vladan, je to TB. Ale môj klient môže podľa zmluvy ísť do debetu, preto som myslela, že ide vlastne debetný úrok.
Paula, keď to ešte dnes stihnem (spojiť sa s naším firemným poradcom v TB), tak dám vedieť, že čoto. Aj my môžme ísť do debetu, ale myslím, že takéto opravy boli aj predtým ako sme debet povolený nemali. Možno ten výpočet má nejakú postupnosť - zistím a ozvem sa.
Pekný deň
Paula
24.11.04,12:54
Vďaka Vladan, ušetríš mi námahu :) .
vladan
25.11.04,07:19
takže nemám veľmi presné infošky, ale predsa nejaké sú ...
Takže tie "opravené úroky" sú úroky z bankového účtu, teda vypočítané úroky z istiny, ktoré vypočítala banka a následne ich "opravila". Nie sú to úroky z debetu, lebo tieto sú počítané PRESNE. Firemná poradkyňa sa mi vyjadrila v zmysle toho, že to môže byť v závislosti od pohybu úrokových mier ...
... no Pauli, dúfam, že to na ozrejmenie stačí;)
Pekný deň
janaGT
25.11.04,07:23
ale veľkú námahu si tá firemná poradkyňa s odpoveďou nedala .... Neviem, či je to dosť kvalifikovaná odpoveď od kvalifikovanej pracovníčky banky.
vladan
25.11.04,07:30
ale veľkú námahu si tá firemná poradkyňa s odpoveďou nedala .... Neviem, či je to dosť kvalifikovaná odpoveď od kvalifikovanej pracovníčky banky.
včera som jej volala tesne pred "padlou" a vyjadrila som sa, že mi jej odpoveď stačí - ináč je to strašne ochotná, milá pani a myslím, že "sedí" na správnom mieste ... ak by na to nemala, učite by bola niekde inde
janaGT
25.11.04,07:53
Tak potom je to O.K., my ako firma máme iné banky, a tam som sa s tým prepočtom úrokov resp. ich opravou nestretla. Ale keď si to z jej odpovede pochopila, tak je to fajn. Ja som to nemyslela s tou reakciou zle, len sa mi to zdalo také nejaké nemastné-neslané.
bepo
25.11.04,09:12
Nevedia čo na to povedať.Určite to nie je debetný úrok,mne to vysvetlili tak že raz sa úroky rátaju -neviem ako- a druhýkrát je kontrolný výpočet a z toho vzniká oprava úroku.Ale tiež je to zvláštne vysvetlenie.
Paula
26.11.04,13:21
vladan, ďakujem za informáciu.( Prepáč,že až teraz, včera som mala technické problémy) :)