profi
19.09.06,09:23
Prosím Vás ako je to s poskytovaním stravného pre zamestnancov, ktorí pracujú "dlhšie" t.z. pracovný čas je 8 hod., ale niekedy pracujú nadčas a doba sa im predĺži aj na 12 hod. koľko stavných lístkov(80sk) im máme poskytnúť? v zákone je, že za pracovnú zmenu sa považujú 4 hodiny, ale ak prac. zmena trvá viac než 11 hodín, zamestnávateľ mu "môže" zabezpečiť dalšie teplé jedlo. koľko im teda máme pposkytnúť 2 lístky? ďakujem
Tweety
19.09.06,07:33
Prosím Vás ako je to s poskytovaním stravného pre zamestnancov, ktorí pracujú "dlhšie" t.z. pracovný čas je 8 hod., ale niekedy pracujú nadčas a doba sa im predĺži aj na 12 hod. koľko stavných lístkov(80sk) im máme poskytnúť? v zákone je, že za pracovnú zmenu sa považujú 4 hodiny, ale ak prac. zmena trvá viac než 11 hodín, zamestnávateľ mu "môže" zabezpečiť dalšie teplé jedlo. koľko im teda máme pposkytnúť 2 lístky? ďakujem
Za zmenu dlhšiu ak 4 hodiny denne je povinný zabezpečiť stravovanie, za zmenu dlhšiu ako 11 hodín môže, ale nemusí ďalšie. Je to teda na zamestnávateľovi ako to zabezpečí.:cool:
Chobot
19.09.06,07:33
Prosím Vás ako je to s poskytovaním stravného pre zamestnancov, ktorí pracujú "dlhšie" t.z. pracovný čas je 8 hod., ale niekedy pracujú nadčas a doba sa im predĺži aj na 12 hod. koľko stavných lístkov(80sk) im máme poskytnúť? v zákone je, že za pracovnú zmenu sa považujú 4 hodiny, ale ak prac. zmena trvá viac než 11 hodín, zamestnávateľ mu "môže" zabezpečiť dalšie teplé jedlo. koľko im teda máme pposkytnúť 2 lístky? ďakujem

AK pracujú viac než 11 hodín a firma je ochotná im poskytnúť 2 lístky tak môže. Ak nechce, tak nie je povinná dať 2 lístky.
sta
08.11.06,08:18
Takže ak máme zametnancov, ktorí pracujú v 12-hod. smenách, môžeme musíme im dať len 1 stravný lístok/odpracovaný deň? Nemusíme im dať 2? Viem, že v ZP je slovíčko "môže" len sa potrebujem uistiť, že to správne chápem.:)

Možno to nepatrí práve do tejto témy, ale chcem sa ešte spýtať, ak zamestnanci pracujú 12-tky ob deň, t.j. jedeň pracujú a druhý majú voľno, ide o dvojzmennú prevádzku? Čiže maximálny týždenný pracovný čas musí byť 38,75 hod.? :confused:
Gabi03
08.11.06,08:22
Takže ak máme zametnancov, ktorí pracujú v 12-hod. smenách, môžeme im dať len 1 stravný lístok/odpracovaný deň? Viem, že v ZP je slovíčko "môže" len sa potrebujem uistiť, že to správne chápem.:)


Musíte im dať jeden lístok, resp. zabezpečiť 1 teplé jedlo. Slovko môže sa vzťahuje na ďalší stravný lístok, ktorý sa môže poskytnúť pri prac. čase viac ako 11 hod.
sta
08.11.06,08:47
Musíte im dať jeden lístok, resp. zabezpečiť 1 teplé jedlo. Slovko môže sa vzťahuje na ďalší stravný lístok, ktorý sa môže poskytnúť pri prac. čase viac ako 11 hod.

Tak som to aj myslela, len som zle naformulovala otázku :o Doteraz sme mali zamestnancov len na 8 hod. pracovný čas. Ale od novembra zametnávame ľudí na 12 hodín...a nebola som si istá, či majú nárok zo zákona na 2 stravné lístky na deň...ale keďže v ZP je uvedené, že im môžeme (ale nemusíme) dať ďalší stravný lístok, tak som si to potrebovala len ujasniť.
Ďakujeeeeeem :)