Viqqi
04.02.21,16:41
Dobry deň hľadám si prácu a dnes som sa dozvedela,že má nevybrali do zamestnania kvôli zlým referenciám bývalého zamestnávateľa.Moja otázka znie mám právo vedieť kto dal na mna tak zle referencie?Kedze každú prácu som odvádzala na 100 % a nemám pocit že by som niekde pochybila.Beriem to ako poškodzovanie môjho mena a ohováranie.
veronikasad
04.02.21,15:42
pracovný posudok pred skončením zamestnania si si zrejme od zamestnávatela nevyžiadala ...
veronikasad
04.02.21,15:44
§75 Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní

(1)
Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho výpisy, odpisy a fotokópie.
...
(3)
Ak zamestnanec s obsahom pracovného posudku alebo potvrdenia o zamestnaní nesúhlasí a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok alebo potvrdenie o zamestnaní neupraví alebo nedoplní, môže sa domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, keď sa o ich obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ich upraviť.
Viqqi
04.02.21,15:53
Dakujem veľmi pekne .No mna skôr zaujíma ktorý bývaly zamestnávateľ to bol či si to môžem od zamestnávateľa ktorý má odmietol vyžiadať.Každopádne som o niečo múdrejšia a už taku chybu že odídem bez posudku neurobím.
veronikasad
04.02.21,15:55
Ty si môžeš vyžiadať pracovný posudok od bývalých zamestnávatelov a tie predložiť novému zamestnávatelovi...
ivka70
04.02.21,18:05
Nikto ti to nepovie. Uz vobec je zaujimave, zw si sa dozvedela toto sko dovod.
Ak neslo o ofiaclny pisomny dokument, len niekto nieco povedal, nemas narok sa dozvediet, kto a keby padlo meno, ani mu to dokazat a ani nieco vymahat.
Otras sa, zabudni a chod dalej.... Nema zmysel ro riesit.
Aj keby si mala posudok, moze sa ti stat to iste.