papouch
19.09.06,10:56
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o kvalifikovanou radu. Česká společnost dováží zboží ze třetí země a dodává do Polska osobě registrované k dani v Polsku. K tomuto účelu chce využít daňového zástupce podle § 69a zákona o DPH. Předpokládám, že česká společnost vystaví daňový doklad podle § 72 ZDPH pro polského plátce a slovenský daňový zástupce podle tohoto dokladu toto dodání přizná v daňovém přiznání na ř. 07 daňového přiznání? Děkuji všem za Vaše názory a rad.
Jevajs
20.01.07,15:49
Sme daňový zástupca § 69a. Keďže podávam priznanie ako daň. zástupca prvý krát, mám v tom statočný chaos. Napadajú ma varianty, až sa sama divím. Vysvetlujem si správne túto variantu alebo nie.?
Za štvrtý štvrťrok podávam na miestne príslušnom daň. úrade klasickým spôsobom daňové priznanie za firmu so zdaniteľnými obchodmi bežného charakteru bez uvedenia riadku 07 - spojený s daň. zastúpením.


Do Bratislavy podám daňové priznanie s prideleným IČ daň. zástupcu s tým, že v r. 07 uvediem celkovú výšku hodnoty tovaru, ktorý prešiel napr. z UA do ČR na základe § 43 a doložím zoznam zastúpených dovozcov.
Urobím súhrnný výkaz DPH kde riadok 07 DP by mal byť totožný s celkovou hodnotou dodaných tovarov.
Ak je to takto správne mýli ma okrem iného to, prečo dokladať k priznaniu zoznam dovozcov, keď tie isté osoby sú uvedené aj v súhrnnom výkaze.
Jevajs
20.01.07,17:36
pomôže mi niekto alebo som zadala zle otázku?
Jevajs
23.01.07,13:37
Asi nie je zvykom že zadávatel otázky si nakoniec aj sám odpovie, ale ja tak spravím. Po overení na všetkých možných a pomaly aj nemožných miestach si odpovedám a zároven možno aj niekomu svojou odpovedou pomôžem.
Áno, je to správne.