tt.empea
05.02.21,10:02
Zdravím.Potrebovala by som poradiť ohľadom RZD u zamestnanca, ktorý si chce uplatniť NČZD na manželku. Manželka bola na RD, potom chvíľu na UP, potom 1,5 mesiaca zamestnaná. dostala výpoveď a v ochrannej lehote išla na PN. Zamestnávateľ jej platil 10 dní PN. Tento príjem musím zahrnúť do vlastného príjmu manželky. Aké potvrdenie je potrebné, aby jej zamestnávateľ vystavil?
Ak dostávala napr. stravné lístky, aj sumu, ktorú platí zamestnávateľ za SL jej musím zahrnúť do jej príjmu. Takisto musí zamestnávateľ tento príjem potvrdiť -akým tlačivom?
Ďakujem.
Tweety
05.02.21,10:01
1.Žiadne, zamestnanec túto sumu jej vlastných príjmov uvedie priamo v žiadosti o RZD. Náhradu príjmu má jeho manželka uvedenú v potvrdení o príjme zo ZČ, vypíše to teda z tohto potvdenia. 2. Źiadným. Suma, ktorú uhradil zamestnáv. za SL nie je jej príjmom, ktorý by sa počítal do jej vlastných príjmov na uplatnenie NČZD.
tt.empea
05.02.21,10:06
Ďakujem
tt.empea
05.02.21,10:33
viete mi prosím povedať na ktorom riadku v potvrdení o zd. príjmoch by malo byť uvedené, koľko boli nezdaniteľné náhrady za PN? ja som si schválne dala vyvolať potvrdenie o príjme u zamestnanca, ktorý PN bol a boli mu aj vyplatené náhrady príjmu za PN, ale v potvrdení to nevidím.

Ďakujem
veronikasad
11.02.21,07:43
Sumu náhrady prijmu má na výplatnej páske, vpise ju do žiadosti, nemusí zamestnávateľovi nic dokladovat, za správnosť zodpovedá zamestnanec, jeho povinnosťou je mať o tomto udaji doklad pre prip.kontrolu
kn-alka
11.02.21,09:26
a ani neuvidíš - uvedený údaj má zamestnanec len vo výplatnej páske