andrea128
05.02.21,14:01
Dobrý deň, dcérka mala dnes online vyučovanie cez skype a voľačo poklikala a zmenšilo sa zobrazenie všetkých ikon aj písmen na celom skype - teda aj panel s kontaktami aj komplet všetko nielen písmená na chate. Štandardné ctrl+ nefunguje. V nastaveniach neviem nič nájsť, čím by som celý skype dala do pôvodného zobrazenia, zaujímavé je, že keď sa mi podarí rozkliknúť nastavenia, tie sa zobrazia v normálnej veľkosti. Ďakujem.
misoft
05.02.21,13:17
V Nastaveniach sú klávesové skratky
Priblíženie Ctrl Shift +
Vzdialenie Ctrl -
Skut, veľkosť Ctrl 0
Skype - Nastavenie (tri bodky) - Všeobecné - klávesové skratky
https://support.skype.com/en/faq/FA12025/what-are-keyboard-shortcuts-and-how-do-i-use-them-in-skype
ivka70
05.02.21,13:22
Skus pozriet, ci nezmenila velkost pisma v percentach cez Start, Nastavenia, System, Zobrazenie (Display) : a tam je polozka Zmen nastavenie textu, aplikacii a ine (mam to v Aj, tak prekladam) - tam by malo byt aspon 100%, prednastavene je tusim 150%
misoft
05.02.21,13:52
Tiež dobrý postreh!
andrea128
05.02.21,14:32
tam je nastavené 100%, všetky ostatné aplikácie, web stránky, otvorené súbory majú normálne zobrazenie, vo všetkých ostatných funguje priblíženie aj vzdialenie, aj nastavenie pôvodnej veľkosti s ctrl 0, len s tým skype to ani nehne - je úplne zmenšená veľkosť všetkého, na skype sú klávesové skratky v nastaveniach zapnuté, ale na ctrl- alebo ctrl shift+ alebo ctrl0 vôbec skype nereaguje, skúšala som aj samozrejme vypnutie skype, ale pri opätovnom spustení sa spustí znova rovnako, teda úplne zmenšené zobrazenie písma aj celej grafiky skype
andrea128
05.02.21,14:33
na skype sú klávesové skratky v nastaveniach zapnuté, ale na ctrl- alebo ctrl shift+ alebo ctrl0 vôbec zobrazenie v skype nereaguje, zostáva stále úplne minimálne ledva čitateľné, som z toho jeleň, dcérka tvrdí, že vraj stlačila "ctrl K +" a potom sa jej všetko úplne zmenšilo, mne to teda nedáva žiaden zmysel :)
misoft
05.02.21,17:31
Zaujímavé - skúsil som to na svojom - fakt - nereaguje. Ani zmena klávesnice nepomôže - z SK na EN. A tá "skratka" Ctrl K + nedáva zmysel, možno Ctrl+K - v Skype to myslím zapína kameru.
Môžeš skúsiť ešte niečo - Skype odinštalovať, reštart PC a znova nainštalovať. odtiaľ https://www.skype.com/en/get-skype/ - prihlásiť sa potom svojim kontom (pravdepodobne už má M$ konto). Možno naskočí v normálnom rozlíšení. O kontakty nepríde, te sú okrem profilu uložené i na serveri (preto môžeš skypovať pod svojim menom i na inom PC).
ivka70
05.02.21,19:26
Tak vraj CTRL+0, ale nie na numerickej klávesnici. Teda CTRL+klávesa so znakmi 0/é
Pri SK klavesnici mozno aj Shift k tomu. :) skus.
andrea128
05.02.21,20:13
Ďakujem!! Mňa ani nenapadlo použiť inú 0 ako na numerickej klávesnici, preto to stále nefungovalo. ctrl + 0/é funguje, ďakujem veľmi pekne, všetko je tak ako má byť, skype v normálnej veľkosti a ja som o kúsok zas múdrejšia. Veľká vďaka.
ivka70
05.02.21,21:32
Dám aj do odpovede, snáď sa niekomu zíde:
CTRL+0, ale nie na numerickej klávesnici. Teda CTRL+klávesa so znakmi 0/é
ivka70
05.02.21,21:33
Super :)
misoft
06.02.21,08:17
Boduješ - mňa to ani nenapadlo....