janulka5595
08.02.21,04:53
Ahojte,

momentalne prerabame a mam taku otazku - nakolko v dome nemame plyn, kurime drevom popripade elektrickymi konvektormi - ci je mozne v kupelni napojit na elektricky bojler jeden rebrikovy radiator?
Ide mi o to, ze sa mi nepozdava ten konvektor v kupelni (dpteraz sme to tak mali), hladam ine moznosti.
Da sa / neda sa, preco nie/alebo preco ano, co su pre a proti. A z coho sa to sklada take nieco spojazdnit.
Dakujem!
Taserda
08.02.21,04:29
Dá. Voda z neho sa však nevráti do bojlera. Púšťať teplú do odpadu je drahé. Kúpil by som elektrický radiátor a po dokončení prestavby ho predal. Ak to má byť trvalé riešenie a meníte aj podlahu tak v kúpeľni by som asi dal elektrické podlahové kúrenie. Najlepšie je samozrejme podlahové kúrenie a k tomu rebríkový radiátor s napojením na ústredné kúrenie.
buchač
08.02.21,04:40
Špekulovanie nad týmto problémom by som sa nezapodieval, neoplatí sa to a v konečnom dôsledku by to bolo drahšie ako kúpa nového konvektora alebo iného ohrievača.
ivka70
08.02.21,05:27
Urcite je lepsie riesenie elektricky rebrikovy radiator do kupelne.
janulka5595
08.02.21,05:48
Dakujem, Ivka! Toto mi moc pomohlo, ani som nevedela ze take nieco existuje. :-) Idealne riesenie pre nas. Este raz vdaka...
janulka5595
08.02.21,05:49
Dakujem za odpoved. Malo to byt trvale riesenie, meni sa cela kupelna, vratane podlahy, ale v dome ustredne kurenie nemame, ani neplanujeme, preto som hladala inu alternativu.
ivka70
08.02.21,05:51
Tie sa daju napojit aj samostatne na elektrinu alebo normalne bez elektrickej casti do obehu do ustredneho kurenia. A kedykolvek sa to da prerobit :) keby ste si to neskor s ustrednym kurenim rozmysleli.
canbo
18.02.21,16:58
Určite sa to dá.
Pri zapojení rozvodu teplej vody - cez "cirkulačku", používa sa to ak sú dlhé rozvody , aby vždy bola tepla voda pri baterii, bez odpúšťania vody. A tam do cirkulačnej vetvy(obrázok - zelená farba)je jedno aká trubka sa zapojí aj v tvare radiátora - podlahovej smyčky.