pipiskova81
08.02.21,19:59
Dobrý den. Prosím mám otázky. Na potvrdeni od zamestnávateľa mám vyplnený : -riadok 12 ( že zrazené príspevky na doplnkové dochodkové sporenie v sume 110eur)...Kam to uvediem v DP?
- na potvrdení r 6 v sume tiež 100eur (uhrn príspevkov oslobodených od dane) - kam do DP?
- v potvrdení r.09 v sume 200 (prsíspevok na rekeráciu) - kam uvediem do DP?

a otázočka.... Kedm je v plnej výške vyplatený danový bonus zamestnávateľom, mám to na potvrdení uvedené - musím to všetko nahádzať do danové priznania?a potom ešte aj priložiť kopiu rodného listu? Dakujem
Katy a R
08.02.21,19:13
K DP je poučenie na vyplnenie - treba si to pozrieť a postupovať podľa toho. všetko tam je;) vyber si DP A na rok 2020
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-pouceni
pipiskova81
08.02.21,19:19
nejde mi to prosím otvoriť.... a tolko som hladala na nete, že už som pomýlená.....mne stačí len k otázkam napísať prosím ano alebo nie....
avalik
08.02.21,19:37
tigy
09.02.21,07:20
Na potvrdeni od zamestnávateľa mám vyplnený : -riadok 12 ( že zrazené príspevky na doplnkové dochodkové sporenie v sume 110eur)...Kam to uvediem v DP?

Neuvádza sa do DP (príspevky na DDP do r. 41 sa uvádzajú na základe potvrdenia z dôchodcovskej spoločnosti, ak vznikne taký nárok)

- na potvrdení r 6 v sume tiež 100eur (uhrn príspevkov slobodených od dane) - kam do DP?

Neuvádza sa do DP (je to oslobodené, tak nie je dôvod)

- v potvrdení r.09 v sume 200 (príspevok na rekeráciu) - kam uvediem do DP?

Neuvádza sa do DP (je to oslobodené, tak nie je dôvod)

Ked je v plnej výške vyplatený danový bonus zamestnávateľom, mám to na potvrdení uvedené - musím to všetko nahádzať do danové priznania?a potom ešte aj priložiť kopiu rodného listu?

Údaje do DP o deťoch vyplniť treba, ale ak sa nenárokuje ešte nejaký daňový bonus dodatočne, rodné listy prikladať netreba, lebo ich už má zamestnávateľ
veronikasad
09.02.21,08:06
Ivka, skus prosím zvýrazniť tie odpovede tigy
ivka70
09.02.21,08:14
snad lepsie ...
pipiskova81
09.02.21,12:51
Strašne krásne ďakujem za pomoc...