StreamStrot
09.02.21,20:35
Dobrý deň,

Kúpili sme 40 ročný dom a vo vani netečie studená voda, vymenil som aj batériu, ale problém stále pretrváva. Pravdepodobne je upchatá rúrka vodným kameňom alebo hrdzou. Je nejaká možnosť ako rúrku prepchať a neporušiť stenu?
buchač
10.02.21,06:26
Samozrejme, že je nejaká možnosť. Existujú firmy, ktoré čistia vodovodné potrubia. Cenu si zisti sám, nakoľko firmy neuvádzajú cenníky .... a to zvyčajne niečo znamená = asi solídna suma.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%C4%8Distenie+vodovodn%C3%A9ho+potrubia+cena

Ja som na chalupe menil komplet rozvody vody...staré ostali v stene. Ide o to, že jeden nevidí, v akom stave je starý systém rozvodu. Nový rozvod som potiahol plastovými rúrkami, ktoré sú vedené na stene. Takže v prípade znovuzanesenia by bola výmena rúrky veľmi jednoduchá.
Taserda
10.02.21,18:01
Je to normálne že sa trubky zaniesli. Rekonštrukcie domov sa nerobia iba kôli skrášlenie ale aj kôli takým veciam. Hlavne keď sa dlho nepúšťa voda je väčšia pravdepodobnosť že sa vodný kameň usadí na stenách trubiek. Plastové by sa zaniesť nemali. Aspoň nie vodným kameňom.