solide
10.02.21,06:28
Ahoj veľmi pekne by som poprosil skúsenejších o radu, v čase home office u sme na wifi pripojení troma notebookmi, keďže pripojenie cez mikrovlnu bolo pomalšia, kúpil som si 4G router Archer MR600. Kvalita pripojenia je oveľa lepšia , kvalita signálu je na tri plné paličky, keď som následne zmeral cez speedmeter rýchlosť pripojenia wi-fi, tak bola skôr o 30 megabajtov za sekundu. Problém ale je že dva naše notebooky sa na túto, novú sieť vytvorenú 4G mnodemom bezproblémov pripoja a fungujú, ale tretí notebook Thinkpad T490S, sa tvári že sa na wifi sieť pripojí ale internet nefunguje. Nevieme ani začo prísť na to,prečo tomu tak je. Neporadí prosím niekto ako tento problém, pre nás dosť dôležitý, vyriešiť? Veľmi pekne ďakujem za každú dobrú radu. J
misoft
10.02.21,09:15
Asi idete na IEEE 802.11a / n / ac 5 GHz (router), má však aj IEEE 802.11b / g / n 2,4 GHz. Má LTE-B.
Ten Thinkpad ide na WWAN LTE-A. Je aktivované? To sa malo pri kúpe aktivovať.
Riešenie - prepojiť Lenovo a router káblom. Pozor - práve Thinkpad 490S má atypický LAN konektor, nemá klasický RJ-45. Potrebná redukcia
https://www.lenovoshop.sk/produkty/thinkpad-ethernet-extension-cable-4x90f84315
solide
10.02.21,10:15
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ten router ktorý je pripojený na mikrovlnu, je veľmi starý router Zn. LinkSys, s alternatívnym fw, na ten sa ten Thinkpad pripojuje absolútne bez problémov. Ale ako som písal tá mikrovlna je teraz už dosť pomalá, a keď sa na ňu pripojí viacej notebookov a syn pracuje s cloudmi, tak internet veľmi mrzne a toto spojenie je pre ostatných takmer nepoužiteľné.
Tú redukciu syn má a aj keď to dá napriamo, cez LAN kábel, tak pripojenie na internet v notebooku nefunguje. ako som písal syn sa na wi-fi LTE routera, notebookom pripojí, ukazuje mu že je pripojený, ale nefunguje internet. Je zvláštne že notebook sa nevie pripojiť ani keď vytvorím cez mobil, mobilne pripojenie cez wifi, ostatné notebooky sa pripoja bez problémov.
Nie som teraz pri počítačoch, skúsim potom v tom LTE routri zmeniť nastavenia a dám vedieť. J