Mickya
19.09.06,11:21
Ahojte, ako by ste, prosím, riešili situáciu:
Ešte vo februári sme zákazníkovi vystavili faktúru, ktorú uhradil na náš účet v auguste.
Kolegyňa - neviem ako sa jej to podarilo, ale stalo sa, že zle identifikovla platbu, hoci zákazník uviedol správnu sumu, aj variabilný symbol a peniaze mu späť vrátila. Bolo to okolo 3500 Sk.
Ako to mám, prosím, zaúčtovať - príjem aj výdaj, keďže je to chyba našej firmy, že sme mu tie peniaze vrátili.
Pod zákazníkom akoby sa zľahla zem, nedvíha telefóny, ani na maily nereaguje...
ďakujem za každú radu
Paula
19.09.06,09:36
Ahojte, ako by ste, prosím, riešili situáciu:
Ešte vo februári sme zákazníkovi vystavili faktúru, ktorú uhradil na náš účet v auguste.
Kolegyňa - neviem ako sa jej to podarilo, ale stalo sa, že zle identifikovla platbu, hoci zákazník uviedol správnu sumu, aj variabilný symbol a peniaze mu späť vrátila. Bolo to okolo 3500 Sk.
Ako to mám, prosím, zaúčtovať - príjem aj výdaj, keďže je to chyba našej firmy, že sme mu tie peniaze vrátili.
Pod zákazníkom akoby sa zľahla zem, nedvíha telefóny, ani na maily nereaguje...
ďakujem za každú radu

Správnu platbu zákazníka by som zaúčtovala ako príjem ovplyvňujúci základ dane (tovar, resp. služby). Vrátené peniaze vidím ako vašu "stratu" a účtovala by som ako výdavok neovplyv. základ dane (ostatné). Ak sa zákazník nájde a peniaze vráti, potom ako príjem neovpl. základ dane.
Mickya
19.09.06,10:36
Ďakujem veľmi pekne.