hpadam
10.02.21,13:48
Mám notebook HP Pavilion Gaming 15-ec1061nw (25Q37EA), v ňom nVidia GeForce GTX 1050. Mám nainštalovaný driver na ňu, aj na AMD Radeon grafiku,ktorá je integrovaná na MB. Dal som si urobiť UserBenchmark ale píše tam grafika AMD Radeon, a táto grafika pracuje aj na NTB. Ale keď mám nVidiu, chcel by som aby fungovala ona. Prosím poraďte ako by som to vedel zmeniť alebo to nejako urobiť. Vďaka
ivka70
10.02.21,12:55
a vypol si v Biose povodnu integrovanu grafiku na doske a zapol tu pridanu?
hpadam
10.02.21,13:04
Skúšal som, ale nikde som tam nenašiel niečo s grafikou.
ivka70
10.02.21,13:07
misoft
10.02.21,14:53
Ako už ivka poznamenala odkazom - máš to v dynamic mode. Dedikovaná grafika sa zapne, keď je to potrebné, inak pôsobí len ako akcelerátor a hlavný grafický výpočet vykonáva integrovaná grafika. Preto benchmark ukazuje len integrovanú AMD grafiku.
Keďže máš nVidiu - máš tam i jej software na nastavenie parametrov. Pokiaľ v ňom nastavíš všetko na max. výkon, zároveň v správe napájania tiež dať na max. výkon (ale potom na baterku ti dlho nevydrží, musíš byť na sieti) - to donúti (pretože AMD nemá taký výkon), aby pracovala nVidia.
https://support.hp.com/au-en/document/c03519217 - pre dedik. nVidia grafiku - nastavenia v Control panel pre nVidia.