liannaa
11.02.21,16:01
Firma Platit sa oplati, komunikuje so mnou cez smsky, cez email, ze som dlzim peniaze za pokuty za cestovne listky, s pred 10 rokov. Ma to nejaku platnost?
ivka70
11.02.21,15:06
a dlzis? vyzyval ta nejaky dopravca na zaplatenie pokuty?
liannaa
11.02.21,15:18
Dopravny podnik predal vsetky pokuty na Platit sa oplati. Nedostala som ani raz list nic. Som 10 rokov v zahranici, jedneho dna ma napadlo ze si zavolam na dopravny podnik, lebo som si pamätala ze som dostala pokutu ako studentka, ze si to vyriesim, a na to mi kamaratka radila, ze som spravila blbost ze je to umlcane... Tak teraz maju moj Email a Cislo a otravuju nonstop. Dokonca mi chceli dazu zlavu 50% na Pokuty, pred par mesiacmi
buchač
11.02.21,15:33
ivka70
11.02.21,15:38
Ked si ty bola 10 rokov v zahranici, mohli ti kludne posielat vyzvy a ty si ich neprebrala.
V takom pripade je stale este nepremlcana, Pozri link od buchaca.
liannaa
11.02.21,15:41
OK... diky pozriem
buchač
11.02.21,17:00
Ak nebudeš niečomu rozumieť, tak oslov nick "podliak"...je to síce manager...ale je na hovno, takže aj tak nepomôže.
misoft
11.02.21,18:36
Nuž - článok síce k téme, ale!
Lehota splatnosti už dávno pominula - tam je premlčanie 3 roky. 10 rokov v prípade exekúcie - lenže ona ani exekúciu nemá! Len nejaká pofidérna firma sa jej zatiaľ vyhráža. Takže aj keď zavolala na DP - tí to "predali" tým šmejdom-vydieračom (počítam po troch rokoch - klasika), tí ani nepodali návrh na exekúciu.
V takých prípadoch je niekedy rozumné začať s protiútokom - oznámiť tým vydieračom, že je to premlčané a prípadné ďalšie obťažovanie bude riešené právnou cestou - prípadne i žalobou na nich. Teda BU-BU-BU.
Ver - niekedy táto metóda pomáha.
ivka70
12.02.21,06:29
Ak si je slecna ista ,ze ju nevyzyvali, ked bola v zahranici, tak ano.
Zvycajne si ale dopravny podnik tieto terminy strazi a vie preukzat neprebratie vyzvy v relevantnej dobe, cize predpokladam, ze bude vediet preukazat opravnenost vymahania pohladavky.
Bola by som opatrna so slovami vydieraci .....a pravna cesta sa moze predrazit prave dlznikovi.
Takze pred BUBUBU si treba zistit relevantne informacie.
buchač
12.02.21,07:14
ZÁVER :
Dušan robí rád BUBUBU...lenže predčasne.
Zároveň robí predčasné závery. Predsa z popísaného textu, bez lehôt, dátumov, rokov sa nedá povedať, či ide alebo nejde o premlčanie....teda aspoň ja si netrúfam, ale keďže Misoft je vyštudovaný právnik a zároveň veštec, ktorý pozná budúcnosť, tak niet o čom. ;) :D
willma
22.06.21,07:12
ak si dopravný podnik neuplatnil svoje právo na súde do jedného roka od jazdy na čierno, tak je to premlčané. Ale ako písala Ivka, na túto lehotu si dávajú veľký pozor. Ale faktom je aj to, že DP predal všetky pohľadávky platiť sa oplatí a veru je medzi nimi aj veľké množstvo premlčaných pohľadávok - takže bude potrebné zistiť na miestne príslušnom súde ako sa veci majú a následne to riešiť.