hana_
12.02.21,13:32
Dobrý deň,
mám starší notebook Sony Vaio, ktorý už dávnejšie nevydržal fungovať na batériu, musel byť zapojený do elektriny. Nedávno sa začal počítač z ničoho nič vypínať, jednoducho zrazu zhasol. Keď som ho znova zapla, všimla som si, že sa nenabíja, hoci je zapojený do elektriny - počítač hlásil, že funguje na batériu, nenabíja sa a zrazu len zase zhasol. Časom sa koncovka adaptéra, ktorá sa zapája do počítača ošúchala a trochu zdeformovala, tak som si myslela, že problém je v tom. Kúpila som nový adaptér, podľa predajcu ide o originál určený na tento môj počítač (aj tak vyzerá), ale po zapojení do počítača sa nič nezmenilo. Nemôžem ho spojazdniť.
Vedeli by ste poradiť, v čom by ešte mohol byť problém?
Ďakujem.
buchač
12.02.21,12:55
Poviem asi takto. Zároveň sa opýtam...koľko stál adaptér ?

Mal som zo tri NTB a pri dvoch sa vyskytol rovnaký problém.
Vzal som mašinu do servisu na diagnostiku. Cena za prehliadku bola 10-15€ (preto sa pýtam na cenu adaptéra).
Mechanik mi povedal, že čo je vo veci...a v oboch prípadoch som usporil aspoň sumu za špekulatívne vyhodenie peniaze, za rady cez internet. Lebo v konečnom dôsledku som si kupoval vždy nový NTB, nakoľko oprava starého išla do stoviek, čo sa pri dnešných cenách nových ntb absolútne neoplatí.
hana_
12.02.21,14:27
No veru, adaptér stál viac než Vaša prehliadka. Chcela som sa vyhnúť tomu, že v týchto časoch budem chodiť po servisoch, tak som to riskla, ale asi sa tomu nevyhnem. Ďakujem za radu.
faro1
12.02.21,15:45
Batériu vyber z notebooku, aj tak nemá žiadnu kapacitu a používaj notebook ako stolný počítač bez batérie. Batéria sa vyberá na spodnej strane, to zvládneš. Potom skús zapnúť notebook, mal by nabehnúť.
bodliak
12.02.21,16:05
"vyhodenie peniaze, za rady cez internet" - aj tá jeho je cez internet
buchač
12.02.21,16:42
bodliak (Dnes 17:05) "vyhodenie peniaze, za rady cez internet" - aj tá jeho je cez internet
===============================
Ty buzerant managersky....šak ty ani len čítať - pochopiť text nezvládaš...proste si len debil.

Ty si až taký chuj, že nemáš ani len šancu poradiť...
misoft
12.02.21,18:16
Pokiaľ sa batéria nenabíja ani po "výmene" adaptéra - na vine je buď výkon adaptéra alebo je chyba vo vnútri. Buď batéria je stará a teda už nereaguje ani na nabíjanie - vymeniť batériu, alebo je chybný napájací blok v NB, ktorý nevie identifikovať batériu a teda aj nabíjať, alebo je poškodený tak, že jednoducho už "neprepne" na nabíjanie.
Ďalšia vec: mohli tvrdiť, že ne adaptér vhodný pre Sony Vayo, ale niektoré druhy majú 90W adaptéry, tebe možno predali 64W, alebo 76W adaptér a ten naozaj nemusí stačiť napájať a zároveň dobíjať.
Uveď aký príkon má ten adaptér a presný model Sony Vayo - dá sa presne dohľadať.
hana_
12.02.21,18:51
Ďakujem za info. Pridala som do otázky fotku starého (hore) a nového (dole) adaptéra.
hana_
12.02.21,18:52
Ďakujem za radu, skúsila som, ale vybratie batérie žiaľ nepomohlo.
buchač
13.02.21,15:17
hana_ (Včera 19:52) Ďakujem za radu, skúsila som, ale vybratie batérie žiaľ nepomohlo.
======================
Na rady podliackeho chuja nesmieš dávať...on neradí, on sa len o to snaží...a aj to tak vyzerá.

Je to len sprostý manager, ktorý má :
- 103 bodov
https://www.porada.sk/member.php?u=429
misoft
14.02.21,10:18
Ten starý je identifikovaťelný podľa NSW24063 - má príkon 90W https://skr.sk/W9OCT
Ten nový - žiaľ - je všeobecne používaný pre viacero NB - podľa SADP CM-2 je ako náhrada pre ASUS, TOSHIBA, SONY... ale aký príkon skutočne má - nikde u tých náhrad nepíšu. Takže je celkom možné, že príkon nie je 90W. https://skr.sk/87CvR
babicka1
23.02.21,17:10
ako ja mam tiež taký problem starši počitač nova nabijačka a stale sa vypína musim držat koncovku ale už ruky bolia z toho ked povolim sa vypne čo s tým
babicka1
23.02.21,19:24
dakujem
misoft
24.02.21,09:59
Ešte niečo. Možno tá stará nabíjačka bola OK, lenže konektor v NB je (Torno naznačil) už "vychodený" - sú tam totiž kontakty, ktoré sa môžu "unaviť" a nepriliehajú.
V takom prípade - poobzeraj sa po nejakom servise - niekde vedia vymeniť ten konektor na NB za nový.
Vyzerá asi takto https://www.dcxpower.com/images/CB/B184031.jpg
čiže práca na hodinku + zaplatiť prácu a náhradný konektor.
babicka1
26.02.21,08:01
a ako to kde kupim mám starši ASSUS 2012 ROK Model K535 MB VER.K53SD-SX98 1V
X16-96072 to je všetko čo som o nom zistila pomôžeš mi ako a čo vlstne kupit
misoft
26.02.21,11:20
Stačí sa opýtať v nejakom obchode, ktorý robí aj opravy - často poradia, vyhľadajú, objednajú, opravia - samozrejme nie po taliansky (satarmo :D).... ale nie v tých "špecializovaných veľkopredajniach, ale malých súkromníkov. Tí sú flexibilnejší, ochotnejší, keď budú mať možnosť tržby. BTW - na tieto ASUSy power connector dostať na aliexpersse, ebay, dokonca na of. stránke https://en.accessoires-asus.com/k53sd-61736-55079.htm - stojí 12€.
Ak prídeš za opravárom a dáš mu ten odkaz (posledný) - objedná, ty len zaplatíš mu potom za diel, opravu, poštovné. DPH,clo sa neplatí.... je to pod stanovenou hranicou pre platenie.
babicka1
26.02.21,13:40
dakujem