jalenka
19.09.06,13:56
Poraďte mi prosím niekto.

Ako firma sme vystavili faktúru do Poľska za predaj tovaru d DPH. Zákaznika sme nenašli ako platiteľa DPH v Poľsku na www.drsr.sk. Ten ale neskoršie tvrdil, že je platcom a objavil sa v registri, až keď sme podali daňové priznanie za II/2006. Čo mám teraz robiť? Podať opravné, alebo dodatočné daň.priznanie a opraviť len kolónky, ktorých sa to týka?
Milan Benka
19.09.06,12:18
Poraďte mi prosím niekto.

Ako firma sme vystavili faktúru do Poľska za predaj tovaru d DPH. Zákaznika sme nenašli ako platiteľa DPH v Poľsku na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). Ten ale neskoršie tvrdil, že je platcom a objavil sa v registri, až keď sme podali daňové priznanie za II/2006. Čo mám teraz robiť? Podať opravné, alebo dodatočné daň.priznanie a opraviť len kolónky, ktorých sa to týka?

Overte si, odkedy je poľský partner platiteľom DPH (v Poľsku). Ak bol platiteľom ešte pred objednávkou tovaru, vystavte mu daňový dobropis.
Musíte mať ale zdokladované, že tovar opustil územie SR. Viď §43/5

Ak pri dodaní tovaru ešte nebol platcom DPH ( v Poľsku), postupovali ste správne.
jalenka
19.09.06,12:40
Ďakujem za odpoveď, ale ako si overím, že tovar opustil SR, keď si ho sám odviezol?
KEJKA
19.09.06,16:15
Ďakujem za odpoveď, ale ako si overím, že tovar opustil SR, keď si ho sám odviezol?


ak si tovar sám odviezol, mali ste mu dať podpísať prehlásenie, že si ho odváža do Poľska.... alebo to malo byť uvedené na dodacom liste, ktoré určite podpísal.