korduľa
19.09.06,14:19
dobry den,

chcela by som sa spytat, pokial chcem vycistit 261 a nemam potvrdenia z banky, staci ked to zauctujem a zo soft. pokladnicny doklad staci?
dik
Paula
19.09.06,12:23
dobry den,

chcela by som sa spytat, pokial chcem vycistit 261 a nemam potvrdenia z banky, staci ked to zauctujem a zo soft. pokladnicny doklad staci?
dik

Ak boli peniaze do pokladne fyzicky vložené, môžeš zaúčtovať na základe príjmového dokladu...211xx/261xx.
ivako
19.09.06,12:32
Ak mi niekedy šéf zabudne dať doklad o výbere z banky, presvietim si bankový výpis, na ktorom bol výber, priložím k príjmovému pokl.dokladu ako podklad na zaúčtovanie 211/261
mudroš
22.09.06,13:33
Ak mi niekedy šéf zabudne dať doklad o výbere z banky, presvietim si bankový výpis, na ktorom bol výber, priložím k príjmovému pokl.dokladu ako podklad na zaúčtovanie 211/261
Ja by som to do pokladne prijal iba vtedy, ak naozaj peniaze do pokladne prídu. Potom účtujem na základe príjmového dokladu (alebo iného účtovného dokladu, ktorý používam).
Ak majiteľ v skutočnosti nosí peniaze u seba, tak sú dve možnosti:
1. vytvoriť inú pokladňu a účtovať na analytickom účte k 211,
2, účtovať takéto výbery ako pohľadávku voči majiteľovi.
Viem, že pre účtovníka obidva prípady sú zlé riešenie (naštve majiteľa). Ale čo keď sa peniaze "stratia"? Aj to sa stáva !!!
Potom sa hľadá vinník. A kto býva pekne na rane ???