janulka5595
16.02.21,13:50
Ahojte,

vediete si na dohodárov (DoPČ, DoVP, DoBPŠ) osobitne evidenciu, alebo ich máte spolu so zamestnancami zamestnanými na HPP?
veronikasad
16.02.21,13:12
čo rozumieš pod osobitnou evidenciou ?
janulka5595
16.02.21,13:26
Uchovávanie dohôd, RLFO, podkladov, príloh, atď. v osobitnom zakladači a osobitné účtovanie resp. evidencia pod iným "strediskom" ?
avalik
16.02.21,20:37
zalezi ci velka ci mala firma
- ak velka, tak sanon na personalistiku dohodarov zvlast, kedze vzdy mam dohody do 31.12 ... a v sanone bud len abecedne alebo este aj oddelene strediska ak mi organizacne funguju strediska - nemam stredisko HPP a stredisko dohody

na mzdy tiez samostatny sanon a v nom po mesiacoch podklady a spracovane mzdy a na vrchu MV, VPP, prehlady, RLFO, ELDP, OZN. do ZP oddelene podla institucii - u velkej firmy RLFO, ELDP a OZN tlacim aj do personalistiky
janulka5595
17.02.21,05:00
Ďakujem, takže ani pre prípadné ďalšie výpočty (napr. vo výrobe pri výpočte réžie atď) nemáte osobitne dohodárov a HPP účtovaných?

Zatiaľ som sa stým ani ja nikde nestretla, avšak po novom neustále prepočítavame réžiu a k tomu by asi bolo lepšie účtovať o mzdách dohodárov osobitne, nie spolu s HPP (plus ešte rozčleniť pracovníčky vo výrobe od pracovníčok v kancli)
avalik
17.02.21,08:26
tak ale system si musite nastavit vy ;)