Luky753
17.02.21,01:35
Ahojte. Neviem ako začať ale prejdem hneď k veci.V októbri som nastúpil na brigádu kde mi dali zmluvu že do konca marca na 4 hod,ale od 4.1 prijali nových 4-roch ľudí neviem či tiež ako brigádnikov alebo riadne toť jedno,ide o to že už nemali pre mňa prácu, no asi vyše mesiaca som už nechodieval a ani oni vlastne ma prestali volať.Teraz mi volali, že už dlhšie nechodím do práce že majsterka respektíve vedúca personalistke rozprávala že nemajú pre mna robotu,že by bolo treba ukončiť zmluvu,ale že by bolo dobré keby som ja dal výpoveď lebo že je tam 15 dňová výpovedná lehota že ona prípravi výpoveď. Viem, že je to len brigáda, ale mne to neda sem to napísať vzhľadom k tomu že prečo chcu aby som ja dal výpoveď len preto že je tam tá 15 dňová vyp lehota, to mi príde také ako keby že ja som tam nechcel naďalej brigádovať, ono to môže súvisieť aj s majsterkou, že som jej možno nesadol že sa netiskam s prepáčením do zadku,keďže s nov mali aj ini taky problém aspoň čo rozprávali bývali zamestnanci.Preto sa mi v hlave stále vynára či to nie je preto že, hlavná firma je vlastne v Bojniciach a toto kde brigádujem je to ako detašované pracovisko v Bratislave, že by to nebolo preto že vedúca majsterka v Bratislave kde pracujem povedala personalistke že dať výpoveď a že ja mám dať že keby niečo tak Hlavnej firme v Bojniciach sa predloží moja výpoveď že ja som tam nechcel pracovať.Nemali by normálne dať oni výpoveď že nadbytočni že oni nemajú pre mna prácu? Všetko mi príde také divné ako keby sa má chceli zbaviť ale tak že oni nič že to ja som dal výpoveď. Ine mi z toho nevychádza keď tak zrazu urguju no neviem už.Čo vy na to ľudkovia?
janulka5595
17.02.21,06:46
Je to úplne jedno, pretože pri brigáde je výpovedná lehota 15 dní aj keď výpoveď dá zamestnávateľ, a aj keď ju dá zamestnanec
veronikasad
17.02.21,07:29
Z coho zijes, keď nemas prijem a ako dohodar nemôžeš byť evidovaný na UP?
Zrejme od teba chcu aby si ukoncil dohodu dohodou, bez plynutia výpovednej doby.