Drazen94
17.02.21,21:24
dobrý deň. potreboval by som poradiť. Montoval som v novom byte rebríkový radiátor. V kúpelni bola urobená predpríprava, teda dve rúrky zakončené ventilom. Podla toho som si našiel na internete že je to 4 cestný ventil VUA 40. Radiátor som namontoval otvoril ventil , riadne odvzdušnil. Bolo potrebné natlakovať systém, nakoľko kotol hlásil pokles tlaku v systéme. Urobil som aj to, avšak napriek tomu do radiátora neprúdi teplá voda. Kde môže byť chyba, ďakujem.



Zabudol som kontrolovať rozdeľovač, moja chyba. Okruh na radiátor je vypnutý. stačí otvoriť ten ventil? Aký prietok by som mal nastaviť, ďakujem.
Chobot
18.02.21,07:16
A na tom 4 cestnom ventile sú otvorené oba ventily? Je vo vykurovacou systéme čerpadlo?
faro1
18.02.21,08:06
Drazen94
Radiátor som namontoval otvoril ventil , riadne odvzdušnil.
----------------------------------------------------------------------------
Na ventile je od výroby krytka. Ak je tam tá krytka, a nie termostatická hlavica, tak otvorenie prívodu je tú krytku úplne nasilu zatiahnuť doprava. Tým, že si krytku otočil doľava, podľa teba do otvorenej polohy, si uzatvoril prívod cez ventil.
faro1
18.02.21,08:11
Otvor ventil do kúpeľne, prietok si na začiatku nastav do približne strednej hodnoty. Neskôr si podľa teploty v priestore kúpeľne prietok uprav.
faro1
18.02.21,08:12
Je tam len jeden ventil.